Golubice ostale bez Lige šampiona

Vreme čitanja: 1min | sre. 18.10.23. | 20:05

Rozengor prejak na svom terenu – 5:1

Još jedan pokušaj bez uspeha za Spartak. Dame iz Subotice nisu uspele da se plasiraju prvi put u istoriji u grupnu fazu Lige šampiona, ali su bile bliže nego ikada do sada.

Posle remija kod kuće sa prvakom Švedske Rozengorom (1:1), Golubice u revanšu nisu uspele da naprave iznenađenje. Štaviše, Šveđanke su sve rešile već u prvom poluvremenu, kada su došle do tri gola prednosti i sačuvale je do kraja utakmice - 5:1.

Blistal je Hana Anderson, koji je postigla gol i za dva asistirala saigračicama. Ona je „namestila“ pogodak Japanki Mai Kadovaki za 1:0 u 26. minutu, dok je prednost sama duplirala u 34. minutu. Za velikih tri gola razlike pobrinula se Olivija Skou u poslednjem minutu prvog dela.

Probale su Subotičanke u nastavku da se prenu, da probaju da naude Rozengoru, međutim, tim iz Švedske je u ovom momentu prejak za prvaka Srbije, pobegao je na pet razlike, da bi na kraju Tijana Filipović postigla počasni pogodak za srpskog prvaka.