Hrvati ostali samo sa jednim predstavnikom u Evropi: Rijeka i Armada se brukali u Ljubljani

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.08.24. | 21:27

Olimpija deklasirala vicešampiona Hrvatske uz velike nerede na terenu – 5:0

Ne ide Srbiji, ali i u Hrvatskoj se smrklo posle ovoletošnjih rezultata tamošnjih klubova. Obrukao se Osijek ispadanjem od Zire, Hajduk je već tradicionalno zabrljao u susretima sa Ruženberokom, dok je šamarčinu u plej-ofu za Ligu Konferencija doživela Rijeka – 5:0. Klub koji je prethodnih godina išao uzlaznom linijom napravio je kobnu grešku kada je odlučio da smeni Željka Sopića.

Bez njega Rijeka se pretvorila u ruinu od tima, što se videlo u večerašnjem susretu sa Olimpijom. Rijeka je doživela istorijsku bruku i ostavila Hrvatsku sa samo jednim predstavnikom, zagrebačkim Dinamom. Opor utisak upotpunjen je divljanjem navijača iz Hrvatske, odnosno grupe Armada. Tvrdo jezgro navijača Rijeke zasulo je teren bakljama u 60. minutu, gađalo domaće navijače i igrače, što je bio povod da se utakmica prekine na pola sata.

Posle remija u Rijeci (1:1) očekivala se tvrda utakmica, na jedan gol. Međutim, Olimpija je odigrala jedan od najboljih evropskih mečeva u istoriji. Nagoveštaj toga videli smo posle 82 sekunde kada je Floruc pobegao odbrani Rijeke i doveo Zmajjčeke u vođstvo. Imali su igrači Rijeke osećaj kao da igraju protiv nekog od top klubova iz Lige šampiona. Do poluvremena je bilo 4:0. Odmah na početku nastavka Olimpija je dala još jedan gol.

Postalo je nezanimljivo na tribinama, ali je zato Armada imala svoj „šou“. Gađali su bakljama igrače i navijače Olimpije, što je bio povod da se utakmica prekine. Trajala je neizvenost da li će uopšte biti nastavljena. Na kraju jeste posle pražnjenja dela tribina gde su bili smešteni gostujući navijači.