©AFP

Jović sa klupe gledao kako raste Fonsekin Milan, norveška veza novo Gvardiolino oružje

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.07.24. | 02:21

Rosoneri savladali Mančester Siti u uzbudljivoj utakmici u Njujorku (3:2)

Prijateljske utakmice često su izvor iluzija i daleko od realnosti, međutim uprkos tome teško da će Rosoneri posle večerašnjeg izdanja u Njujorku i pobede nad Mančester Sitijem (3:2) biti imuni na euforiju.

U želji da probude ekipu, čelnici Milana ovog leta doveli su na čelo struučnog štaba Paula Fonseku, a Portufalac je već u prvom susretu sa nekim od klubova iz najužeg evropskog krema uspeo da raspiri nadu i snove navijača.

Istini za volju, stratezi oba tima prilično su promešali karte i šansu su dali većini igrača u protkolu, ali prijateljski karakter ne umanjuje činjenicu da je Milan posle dužeg vremena prikazao dominantnu igru protiv nekog od trenutno najboljih timova Starog kontinenta.

Uspeli su Rosoneri da savladaju prvaka Premijer lige i Evrope, a trijumf italijanskog kluba potpisao je mladi Marko Nasti golom u 78. minutu na asistenciju Salemakersa.

Pogotkom igrača koji se prethodne sezone kalio u Bariju, Milan je stavio tačku na uzbudljiv susret u kojem je goleadu otvorio Erling Haland u 19. minutu. Iako je Gvardiolin tim poražen drugi put u isto toliko kontrlnih utakmica, ono što može da raduje španskog stratega je sjajna saradnja norveškog tandema Haland - Bob.

Dvojac koji je režirao treći gol Sitija u porazu od Seltika (3:4), nastavio je gde je stao i na megdanu Rosonerima, te je mlađi od dvojice Norvežana spojio sa golom jednog od najboljih napadača sadašnjice. Pokazao je Oskar Bob i protiv Seltika da je spreman za konkretniju ulogu u Gvardiolinom timu, upisavši gol i dve asistencije, a individualne brojke popravio je i protiv Milana. Ipak, odlična saradnja Samjuela Čukvuezea i Lorenca Kolomba rezultirala je sa dva gola u pet minuta, pa je Milan već u 35. imao vođstvo.

Umeo je Kolombo da na pravi način iskoristi Fonsekino poverenje i da mu se oduži golovima, međutim pogoci igrača koji je prošle sezone kao pozajmljen fudbaler nosio dres Monce nisu bili dovoljni da slome otpor Sitija koji je preko Džejmsa Mekejta izjednačio u 55. minutu.

Niz promena na obe strane uticao je na intenzitet utakmice, ali je dan Rosonerovih nada upotpunio Nasti pogotkom za trijumf. Golovima ofanzivaca rođenih 2002. i 2003. godine Milan je upisao pobedu na prvoj utakmici tokom američke turneje, a čitav susret na klupi italijanskog kluba proveo je Luka Jović, koji će eventualnu šansu tražiti za tri dana kada će se Milan susresti sa Srbinovim bivšim timom Real Madridom.