Kanada nastavila tamo gde je stala pre Mundijala, Borjan gotovo nezaposlen u Vilemstadu

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.03.23. | 04:16

Siguran trijumf ekipe Džona Herdmana - 2:0

Mundijal u Kataru i porazi od Belgije, Hrvatske i Maroka, predstavljali su veliku školu za selekciju Kanade i nisu je demoralisali. Odlilna ekipa Džona Herdmana nastavila tamo gde je stala pre najveće fudbalske smotre na planeti, pošto je na startu KONKAKAF Lige nacija stigla do više nego sigurne pobede nar Kurasaom u Vilemstadu - 2:0 (2:0).

Igrač utakmice bio je Džonatan Dejvid. Odlični napadač Lila bio strelac vodećeg gola svoje ekipe u 22. minutu, a onda i asistent kod pogotka Kajla Larina u 43. U međuvremenu drugi žuti karton kod domaćina zaradio je Juren Gari, pa je bilo jasno da selekcija Remka Besentinija teško može da se vrati u igru za bodove na ovom meču.

Milan Borjan je dugo bio praktično nezaposlen na ovom meču, a na kraju je domaćin utakmicu završio sa ukupno dva udarca, od kojih je samo jedan išao u okvir gola kapitena Crvene zvezde.

Sa druge strane, Kanada je držala apsolutnu kontrolu dešavanja na samom terenu. Postizala je golove u idealnom trenutku, imala 62 odsto loptu u svom posedu i nije previše srljala, posebno ne u drugom poluvremenu gde je rutinski privela meč kraju i sačuvala snagu za naredne obaveze.

Kanađani naredne srede u Torondu dočekuju Honduras, ekipu koja je pravi dužnik selekcije Džona Herdmana. Podsetimo, u julu prošle godine u San Pedro Suli bilo je 2:1 za selekciju Dijega Martina Vaskeza.