©AFP
©AFP

Kosta Nedeljković i Vilina odbrana bez rešenja za Kuča Ernandeza

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.07.24. | 04:09

Premijerligaš ubedljivo poražen u prijateljskoj utakmici protiv Kolumbus Krua (4:1)

Treća prijateljska utakmica Aston Vile donela je i treći put Kosti Nedeljkoviću polivreme na terenu. Srpski fudbaler našao se među starterima u prijateljskoj utakmici protiv Kolumbus Krua, ali je posle dve utakkmice bez primljenog gola ovaj put pretrpeo bolan udarac (1:4).

Uspo je član MLS lige da kazni praktično svaku grešku premijerligaša u prvom poluvremenu. Nemilosrdan prema odbrani birmingemskog tima bio je Kučo Ernandez koji je sa tri pogotka već do odmora doneo značajnu prednost (3:1) svom klubu, dok je sve nade Aston Vile u nastavku urušio Dilan Šambost golom u 52. minutu.

Podsetimo, izabranici Unaja Emerija su prethodno sa po 3:0 savladali Vazal i Trnavu, a naredni izazov ih očekuje 1. avdusta protiv Lajpciga.

Istovremeno, snage su odmerili i Arsenal i Mančester Junajted, a pobeda je posle preokreta pripala londonskom klubu. Crveni đavoli su poveli u 10. minutu kada je Hejlund iskoristio asistenciju Rašforda u prostor i prodor po desnom boku ukrasio hladnokrvnom egzekucijom.

Junajted je prednost očuvao 16 minuta, a pogodak za 1:1 postigao je Gabrijel Žezus kojem je ostao lakši deo posla posle odlične timske saradnje Tobdžija na levom boku. U 81. minutu Gabrijel Martineli je pogodio za 2:1 i pobedu Tobdžija.