Kup Brazila: Veteran Rafinja evrogolom srušio šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 06.07.23. | 04:26

Flamengo okrenuo u drugom poluvremenu

Brazilski šampion je u krizi i to je pokazao i prvi četvrtfinalni okršaj kupa te zemlje, u kom je četa Abela Fereire poražena na Morumbiju od Sao Paula sa 0:1. Na tri meča zaredom Trikolori nisu uspeli da daju gol ovom rivalu, da bi noćas mrežu konačno zatresao veteran Rafinja i to kakvim udarcem.

Nekadašnji igrač Bajerna i Šalkea sjajno je gađao u 82. minutu susreta, a pogotku na značaju posebno daje to što je bio jedini, odnosno u smiraj susreta, kad su mnogi pomislili da će mreža Palmeirasa još jednom ostati netaknuta u duelu sa gradskim rivalom.

Domaćin je, inače, bio daleko bolji rival od prvog do poslednjeg minuta. Imao je mnogo više od igre, bolje šanse, više udaraca ka golu... Gosti su jedan jedini put za 90 i kusur minuta zagrejali dlanove golmana Sao Paula.

Palmeiras je poslednju pobedu u domaćim takmičenjima ostvario još 11. juna, i to baš protiv noćašnjeg rivala, u okviru šampionata Brazila.

Sao Paulo ovo je treća pobeda u nizu i treći put bez primljenog gola, što posebno može da raduje iskusnog stratega Dorivala Žuniora.

Atletiko Mineiro dobio je takođe minimalnim rezultatom (1:0), a Korintijansu je presudio Žuninjo, dok je na Marakani bilo veoma uzbudljivo, pošto je posle prvih 45 minuta Flemengo gubio sa 0:1. Sampaolijev sastav izjednačio je sa bele tačke početkom drugog poluvremena, da bi Bruno Enrike u 71. minutu doneo preokret i slavlje domaćina.

KUP BRAZILA – ČETVTFINALE (PRVE UTAKMICE)