
Neviđeno: FS Urugvaja otkazao čarter, igrači nek se sami snalaze za povratak
Vreme čitanja: 2min | sub. 27.06.26. | 22:29
Jesu odigrali užasan turnir, ali ovo je možda previše?
Samo dva boda iz sudara sa Saudijskom Arabijom i Zelenortskim Ostrvima, plus očekivan poraz od Španije. Premalo za dvostrukog šampiona sveta, na strnu što su te titule osvajane pre bezmalo jednog veka, ipak je Urugvaj fudbalski veća nacija od toga. I posebno nije zaslužio da posramljen gleda kako selektor Marselo Bijelsa vadi golmana Fernanda Musleru već na poluvremenu, a prvu zvezdu ekipe Federika Valverdea u 57. minutu.
Narod je besan, a besan je očigledno i Fudbalski savez Urugvaja, koji je posle sinoćnje eliminacije doneo neočekivanu odluku da otkaže čarter koji je trebalo da delegaciju vrati kući.
Izabrane vesti
Svi igrači tako će morati da se za povratak snalaze sami, komercijalnim letovima. Što će reći – neće se vratiti zajedno.
Možda i bolje, jer je postalo jasno da pojedini igrači ne mogu da očima vide stručni štab na čelu sa Bijelsom. Koji svakako neće ostati za kormilom Urusa, pošto mu je ugovor svakako istekao.
On sam je rekao da urugvajskom fudbalu nije ostavio ama baš ništa. Rekao je i da je Muslera sam tražio da napusti teren posle očajne reakcije kod jedinog golaza Španiju, dok je Valverdeova izmena bila “samo” taktička izmena koja je trebalo da ekipu učini opasnijom napred.
Ništa od toga nije uspelo i Urugvaj je završio takmičenje na Mundijalu. I jasno je da su i stručni štab i ekipa zaslužili kritike. Ali da li su baš zaslužili ovakvo ponižavanje? Ili to malo i Savez pere ruke od neuspeha?














