(©fkvojvodina)

Lalatović na debiju sa Vošom osetio snagu šampiona Rusije (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 12.10.24. | 20:28

Vojvodina bez šansi bez šansi protiv Zenita – 4:1

Okršaj u Sankt Peterburgu ne sme da bude merilo Vošinih igračkih mogućnosti, ali ni trenerske ekspertize Nenada Lalatovića. Zenit je jednostavno nekoliko nivoa iznad Novosađana i to su svi videli večeras na Gazprom areni - 4:1.

Ruski tim, koji vredi blizu 250.000.000 evra, pokazao je protiv Lala svu potentnost svog napada. Aleksandar Soboljev zaplesao je protiv novosadske Stare dame i iskoristio priliku da se dodatno nametne Sergeju Semaku. Nekadašnji napadač Spartaka iz Moskve zabeležio je dva gola gola i asistenciju. Uz njega, mrežu Novosađana tresli su i Gustavo Mantuan i Lusijano Gondu. Sa druge strane, čast Novosađana sačuvao je Đorđe Crnomarković pogotkom u 25. minutu.

Treba da se ima u vidu da je Voša u Rusiji igrala bez nekoliko važnih igrača, pre svega bez najboljeg pojedinca Zadija Serija (ostao u Novom Sadu zbog povrede), a sa reprezentacijom su obaveze imaju Kolins Sičendže, Marko Veličković, Andrija Radulović i Seid Korać.

Jeste da je vrednost aktuelnog šampiona Rusije negde oko 12 puta veća od Vojvodine, ali slično se pričalo i pred okršaj sa Ajaksom, pa su Lale uspele da pokažu zube u tom dvomeču. Iako okršaj u Sankt Peterburgu neće ući u zvanične beležnice, sa sigurnošću se može reći da ovo nije način na koji je Nenad Lalatović želeo da započne svoj treći mandat na klupi Stare dame. Njegova ekipa je bila konkurentna svega pola sata u Rusiji, nakon čega je Zenit priredio predstavu svojim navijačima na Gazprom areni. Ipak, treba imati u vidu da Vojvodina nije primila gol nakon 48. minuta. Dakle, možda su se, kako je meč odmicao, neke kockice ipak sklopile pod novim-starim strategom. Videćemo već za sedam dana, kada Voša bude gostovala Jedinstvu u Ubu, u prvom zvaničnom Lalatovićevom meču od povrtaka na klupu novosadske ekipe.

Rano je ekipa Sergeja Semaka uspela da načne Novosađane, čija je odbrana izgledala prilično konfuzno. Nova taktika sa pet defanzivaca pozadi nije urodila plodom i već u 10. minutu Rusi su došli do prednosti. Nakon što je nekoliko defanzivaca novosadske ekipe ostalo iza lopte, sam pred Dragana Rosića "izbačen" je Aleksandar Soboljev, a nekadašnji igrač moskovskog Spartaka nije imao poteškoća da postigne tek svoj drugi gol u dresu Zenita.

Međutim, malo su se trgli gosti nakon primljenog gola i usledila je ofanziva novosadske ekipe. I jedna među prvim napadačkim akcijama, urodila je plodom. Kao mnogo puta ove sezone, Voša je posle prekida došla do gola. Obično bi Kejleb Zadi Seri bio taj, koji bi nakon kornera pronašao nekog od svojih saigrača u protivničkom šesnaestercu, ali budući da je internacionalac Obale Slonovače zbog lakše povrede ostavljen u Novom Sadu, za udarce iz ugla Nenad Lalatović je zadužio Vukana Savićevića. Povremeni reprezentativac Crne Gore je u ovom segmentu dobro odmenio Serija i pronašao Đorđa Crnomarkovića koji je iz neposredne blizine glavom pogodio mrežu Rusa. Nisu se Lale opuštale ni nakon izjednačenja, probale su u nekoliko navrata visokim presingom da otmu loptu u trećini ispred Zenitovog gola, ali malo je falilo. Iako ih treba pohvaliti za hrabar pristup, nije novosadska ekipa još na nivou da može sebi da dozvoli da pritiska zadnju liniju ruskog šampiona, a da pritom ne mari za posledice na drugoj strani.

Ta konsekvenca je nosila broj sedam na leđima. Aleksandar Soboljev je konstantno maltretirao odbranu Novosađana, prvo svojim kretnjama, a zatim i preciznim pasovima. Najpre je na isteku pola sata igre proigrao Aleksandra Jerohina, kojem je malo nedostajalo da se upiše u strelce, da bi u 39. minutu na asistenciju Gustava Mantuana, došao i do drugog pogotka na meču.

Vošini defanzivci su nonstop nasedali na dupli pas domaćina, a upravo posle jednog takvog usledio je i treći pogodak za ekipu iz Sankt Peterburga. Ovoga puta Soboljev i Mantuan su zamenili uloge. 27-godišnji ruski napadač je efektno izbacio Crnomarkovića i proigrao brazilskog saigrača, koji je pogodio malu mrežu Rosićevog gola. Bio je to ujedno i nokaut za Novosađane, koji je dodatno apostrofirao da se radi o jednoj revijalnoj utakmici. A potvrda, ipak ogromne razlike u kvalitetu dva tima, došla je već nakon tri minuta igre u drugom delu, kada se u strelce upisao i Argentinac Lusijano Gondu.

Ipak, Lale su do kraja pokazale istrajnost, jer nisu dozvolile da odzvoni petarda na Gazprom areni. Ona bi sasvim sigurno značila Semakovoj ekipi za nastavak domaćeg prvenstva, gde su trenutno trećeplasirani. U par navrata Voša je uspela čak i da zapreti, ali pokušaji Depua u 68. minutu, pa zatim i mladog Sukačeva tek po ulasku u igru u poslednjih 10. minuta, nisu pronašli mrežu Zenitovog gola.

PIŠE: Konstantin Mlađenović

ZENIT – VOJVODINA 4:1 (3:1)