(FK Crvena zvezda/Facebook)

Milojević planuo: Zar da besimo ljude na Terazijama!? Ne razumem šta znači krenuti napred

Vreme čitanja: 4min | sre. 21.08.24. | 01:35

„Ja sam kriv, najodgovorniji, pravim taktiku, stavljam igrače, ali nećeš čuti od mene da smo bili baš loši“, kaže trener Crvene zvezde

Iznervirao se Vladan Milojević. Ne toliko zbog rezultata, mada treneru nikad nije prijatno kad izgubi, već zbog stila, a onaj koji je demonstrirao Bode je zaista zastrašujući. Pride, zbog pitanja ko je prvi za poraz Crvene zvezde.

Otuda i odgovori nesvojstveni dokazanom stručnjaku. Obično je suzdržan, miran, ali je posle poraza u Norveškoj (1:2) izašao iz šina.

Sve u nameri da odbrani igrače, jer se posle poraza traži krivac.

Kad pitate trenera ko je kriv? Je li bitno ko je kriv? Ja sam kriv! Nemojte molim vas, ja ću vam odgovoriti, nemam taj problem, ali zašto te reči koristimo. Šta je potrebno, da uzmemo da ga obesimo, da ga stavimo na Terazije? Ja sam najodgovorniji, pravim taktiku, stavljam igrače, imam puno poverenje u tim. Nije lako igrati, pogotovo u ovakvim uslovima protiv kvalitetnog protivnika“, rekao je Milojević na zvaničnog konferenciji za medije gostovanja u Norveškoj,

Taman da je poraz bio ubedljiviji – a moglo je i to da se desi – Zvezdin strateg bi isto reagovao.

Nećeš čuti od mene da smo bili baš loši. Ne možemo da sednemo na tribini i kažemo da smo bili loši. Momci su dali sve od sebe, Mimović je dao gol, on je budućnost Zvezde. Videli ste kakav je Hauge igrač, odličan, mnogi su reprezentativci Norveške. Imamo igrače, ja ih treniram, tu sam sa njima, nekada protivnik ne dozvoljava. Igrali smo protiv ekipe koja je atipična, gaji stravičnu tranziciju. Pratili ste ostale ekipe, meni je Bode ostavio najveći utisak. Hitra ekipa, sigurno ima svojih mana, spremićemo se za revanš na najbolji način“.

Povoljan utisak u igri srpskog šampiona ostavili su momci koje je Milojević ubacio tokom drugog poluvremena, poput Mimovića, Duartea ili Milsona.

Ne može meni da se nametne neko ko će da igra 10 ili 15 minuta. Ne pričam da tražim neki alibiniti me to interesuje, ali videli ste da su neki igrači imali problem, ovo crpi mnogo energije. Neki igrači nisu nikada imali ovaj pritisak. Nisam video da bilo koja ekipa igra ovakav pritisak. Ne pričamo o njihovoj ligi, evropskim utakmicama, svi koji su ovde došli i videli pritisak koji stvaraju, to je nešto iznenađujuće. Drugačije je kada to osetite na svojoj koži“.

(FK Crvena zvezda/Facebook)(FK Crvena zvezda/Facebook)

Dosta se posle gostovanja na severu Evrope priča o Zvedinim bekovima.

Nemamo više bekova, imamo Rodića, imamo Mimovića, Seola, koji je desnonog, imamo tri beka. Rodić ima iskustvo, igrao je na veštačkoj travi. Videli ste Elšnika i Hvana, vuku veliku energiju, neverovatno je kako je crpe na ovakvom terenu. Potrebno je trčati, pokrivati. Ni dve sekunde nije lopta van, jer Bode traži intenzitet, ritam, takav mu je stil i podneblje“.

Jedna od retkih pozitivnih okolnosti za srpskog predstavnika jeste pogodak Ognjena Mimovića.

Kad imate igrače koji sede na klupi, svako je spreman da uđe. Ne možete da gledate to na takav način, jedino ako imate takvu zamisao ili nešto želite da promenite. U svakom trenutku svako mora da bude spreman uđe na teren. Opet, šta znači krenuti napred. Ne razumem šta znači krenuti napred. Imali smo plan, nismo mogli, niti želeli da se jurimo sa njima. Kada ste u malo nižoj zoni, nemate prostor da dođete do toga“.

Još jednom je Vladan Milojević pričao o specifičnosti stadiona Bode Glimta.

„Ideja je bila da ne upadnemo u njihovu zamku. Ako ste pratili, videli ste kako su drugi timovi prolazili na ovom stadionu. Ovo je teren na kojem ne igramo, ne treniramo, zaliven za brze igrače. Ko god je ovde došao, upao je u njihovu zamku. Nismo hteli da damo prostor između nas. Igrate koliko vam protivnik dozvoli. U drugom poluvremenu je došlo i do umora. Našli smo model igrača koji su doneli preokret. Bez obzira na sve, pogotovo prvi gol, drugi nisam najbolje video, nismo smeli da ga primimo tako. Ideja je bila da izlazimo iz srednjeg ili niskog bloka i da zatvaramo prostore igračima Bode Glimta“.

Bitka jeste izgubljena, ali rat i dalje traje.

Svaka ekipa ima svoje vrline i mane, to je normalno i prirodno, oni imaju i nekih problema. Sad je na nama da analiziramo i nađemo ključ za revanš. Na nama su istorija i grb Zvezde. Predstavljamo našu zemlju, daćemo sve od sebe, nikad nisam obećavao nikom. Daćemo sve, videćemo uz Božiju pomoć šta će se desiti. Uvek sam optimista. Gotovo je prvo poluvreme, kojim god se rezultatom završilo. Imamo utakmicu u Beogradu. Bodo je bliži, pobedio je u prvom poluvremenu. Imamo 90 minuta pred našom publikom i osam dana da se pripremimo za utakmicu u Beogradu“, zaključio je trener Crvene zvezde, Vladan Milojević.

FK Crvena zvezdaVladan MilojevićBode GlimtLiga šampionakvalifikacije za Ligu šampiona