Tim Crvene zvezde pred početak meča (©MN Press)

OCENE – ZVEZDA: Stamenić orao po Podrinju, Šerif nosio štopere Voše sa kućom i okućnicom

Vreme čitanja: 1min | uto. 21.05.24. | 23:00

Ponovo je bilo magije Mirka Ivanića, Vladan Milojević zaslužan za utakmicu visokog tempa

Omri GlazerGolman
Imao odličan uvod u utakmicu, kada je pročitao loš prijem Alekse Vukanovića i skratio mu ugao. Jeste Voša bila vrlo konkurentna, stvarala prilike, ali reprezentativac Izraela nije imao previše posla. Dobro je procenio lelujavu loptu Vukana Savićevića i odbio da je uhvati. Nemoćan kod gola Vukanovića.
Ocena
6.5
Srđan MijailovićVezni
Ne pamti se kada ga je neki igrač u Srbiji namučio kao Zadi Seri. Kada je Zvezdin univerzalac prilazio direktnom rivalu, ispadao je daleko od gola Omrija Glazera. Kada mu je ostavljao prostor – opet nije valjalo za gol crveno-belih. Kompletna taktika Božidara Banovića svodila se na to da se napadnu igrači u blizini Serija. Izgubio je i prepoznatljivo samopouzdanje, pa je gubio i duele od Đorđevića. Zaboraviće ovaj meč – pamtiće duplu krunu i ambijent u Loznici.
Ocena
6
Uroš SpajićOdbrana
Gol u mreži Lazara Carevića predstavljao je krunu sasvim solidnog proleća, dovoljno da ga Dragan Stojković vrati na širi reprezentativni spisak. Nije ga plašio izuzetno visok tempo igre, čak i kvalitet Vojvodine da posle tri pasa uđe u završnicu. Rizikovao je visokim iskakanjem usmerenim ka mladom Ivanoviću i dobijao te duele na polovini Vojvodini. Perfektno zakačio loptu kod gola za 2:0.
Ocena
7
Aleksandar DragovićOdbrana
Prosečan u prvom poluvremenu – odličan u nastavku. Videlo se koliko mu je stalo kada je u jednoj situaciji izbacio mladog Ivanovića u gol aut i potom gestikuirao ka njemu. Hladnokrvan u završnici, znao je da ukrade vreme, kao i pravovremenim reakcijama mogućnost Vojvodini da se ranije približi Crvenoj zvezdi. Kao da nije rekao poslednju reč o crveno-belom dresu.
Ocena
6.5
MIlan RodićOdbrana
Baš se namučio i propatio. Iako poznaje Aleksu Vukanovića, bivši saigrač mu je zadavao velike probleme. Nekako bio pasivan prilikom prvih dodira direktnih čuvara, kao da nije imao dovoljno vere u sebe i sopstvene fizičke mogućnosti. Opterećivao je ga je i stručni štab Novosađana kada je u igru ubacio svežeg Andriju Radulovića. Igrao je za njega Olajinka (čitaj ocenu ispod), kasnije i Ivanić. Zbog nekoliko slabih akcija nije bio aktivan na protivničkoj polovini, ali je završio meč na iskustvo.
Ocena
6
Marko StamenićVezni
(do 74. minuta) Bilo je vidljivo još u polufinalnom meču sa Partizanom da je Vladan Milojević počeo ozbiljno da „teše“ reprezentativca Novog Zelanda i presvlači ga u najelegantniji frak za evropski izlog. Kakvu je samo utakmicu u Loznici odigrao visoki vezista, daleko iznad intenziteta srpskih standarda. Imao je palicu u rukama i neko antičko oružje u nogama, prosto prebivši na početku vezni red Vojvodine, predvođen Vukanom Savićevićem i Njegošem Petrovićem. Svaki njegov trk bio je poziv za tim Vladana Milojevića da izađe visoko i odigra precizan presing. Ništa to nije novo kada je reč o Marku Stameniću, ponovo je smušen bio u dve izgledne situacije. Međutim, delovao je kao gorostas, orao je po Podrinju ove večeri.
Ocena
7.5
In Bom HvanVezni
( do 96. minuta) Dao mu je Vladan Milojević nešto defanzivniju ulogu, kako bi imao bolju kontrolu igre i defanzivnu tranziciju nego sa Gelorom Kangom. Počeo je reprezentativac Južne Koreje prilično bojažljivo, i odigrao jedan vrlo sumnjiv pas koji je otvorio kontru Vojvodine. Ali kako su počele linije dva tima da se cepaju usled nedostatka snage i visokog ritma, jedan od najboljih igrača u Srbiji je počeo da dominira. On ne prima loptu – on je usisava. Vrlo stabilan u opasnim zonama, igrač sa procesorom visoke frenkvencije u glavi koji je sposoban da predvidi rivalov potez unared. Lako čitao igru Vojvodine.
Ocena
7
Osman BukariVezni
(do 74. minuta) Moguće je da je do povrede iz prethodnog perioda, ali mane koje je reprezentativac Gane demonstirao u Loznici nisu aposlutno ništa novo kada je on u pitanju. Loša rešenja u poslednjoj trećini terena su sinonim za njegovu igru. Mlako šutirao na početku meča, loše centrirao, i nije pravio prednost u odnosu na Stefana Đorđevića u pozicionoj igri. Jedini plus njegove igre bila je tu opasnost koju vuče sa sobom, i što direktni rivali imaju veliko strahopoštovanje kada je on u pitanju.
Ocena
6
Mirko IvanićVezni
(do 96. minuta) Za njega su ovakve utakmice, protiv rivala ovakvog gabarita i kvaliteta, „luk i voda“. Kao ideolog Zvezdine igre ušao je u prvu dobru šansu, kada ga je Crnomarković zaustavio. Ali bila je to naznaka da će dobrim kretanjem u međuprostoru i smislenim pasovima unapred pocepati prostore između Vošinih linija. Bilo je tu i čiste magije, kao u finišu kada je preko glave proigrao Aleksandra Kataija. Miran kod gola, predstavljao je savršen spoj sa Šerifom Endijajeom. Njegov lakonogi čardaš naslonio se na sirovu snagu napadača crveno-belih.
Ocena
7.5
Piter OlajinkaNapad
Nije doneo ništa spektakularno Vladanu Milojeviću, ali ga ni ovog puta nije izdao. Nikada ni to ne radi ofanzivac iz Nigerije. Spašavao je glavu Milanu Rodiću u prvom poluvremenu, vraćanjem u poslednju trećinu terena. Zaustavljao i Vukanovića i Lazarevića. Utisak je bio potpuniji da je bio direktniji u igri i da je birao prostija rešenja.
Ocena
6
Šerif EndiajeNapad
(do 96. minuta) Da, i to je moguće. Nije, gledajući rezultat na semaforu, napadač Crvene zvezde postigao pogodak, ali je bio jedan od najboljih aktera lozničkog finala. To je bila totalna dominacija u odnosu na Seida Koraća i Đorđa Crnomarkovića. Delovalo je u pojedinim trenucima da bi njih dvojicu zajedno mogao da ponese na krkačama sa sve kućom i okućnicom. Bilo je tu i grešaka u predaji lopte, prepoznatljive ružne igre za oko, ali ukalupio ga je Vladan Milojević u sistem. I deluje da bi Šerif Endijaje mogao još mnogo toga da mu ponudi. Odigrao bi jednu od najboljih utakmica u Zvezdinom dresu da mu VAR nije poništio dva gola.
Ocena
7
Aleksandar KataiVezni
(od 74. minuta) Malo vremena na terenu, ali odlično sarađivao sa Mirkom Ivanićem. Nije dobro naciljao u jednoj situaciji.
Ocena
-
Gelor KangaVezni
(od 74. minuta) Ušao da smiri igru. Međutim, izgubio lako nekoliko duela.