Rišarlison (©Reuters)

Panjenka Rišarlisona paralisala Belića i AZ Alkmar

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.10.24. | 23:06

Brazilac zatresao mrežu i pomogao Pevcima da zadrže maksimalan učinak

U dobroj formi nalazi se Totenhem i to je večeras potvrdio. Nije bilo spektakularno, niti će se utakmica protiv AZ Alkmara dugo pamtiti, tim Angelosa Postekoglua je odradio posao, doslovce, ali i u takvom stanju je bio mnogo bolji tim od Holanđana – 1:0.

Krenuli su Pevci bez nekolicine standardnih prvotimaca. Guljelmo Vikario, Miki van de Ven, Pedro Poro, Kristijan Romero, Iv Bisuma, Dejan Kuluševski – svi su oni sa klupe posmatrali večeršanju utakmicu, pa tek kasnije ušli na teren.Timo Verner je opet dobio priliku i po svom starom običaju, promašivao prilike. Nemac je sredinom prvog dela iz obećavajuće situacije bukvalno dodao loptu Ovusu Oduru. Nešto kasnije, pokušao je i Mikej Mur, ali je bio zamalo neprecizan.

Odolevao je nekako AZ, ali opet, bio je nedovoljno konkretan u napadu da bi napravio nešto više. Najbolji strelac Troj Perot je uglavnom bio odsečen i utisak je da su ga večeras pojeli štoperi Totenhema. Nije mnogo pomogao ni Kristijan Belić. Bivši igrač Partizana zamenjen je na poluvremenu.

Dugo je Rišarlison bio povređen, protiv Vest Hema je ušao tek u poslednjih deset minuta, večeras je bio starter i priliku je iskoristio na najbolji mogući način – postizanjem gola.

Svemu je prethodila neopreznost Davida Molera koji je oborio Džejmsa Medisona u kazanenom prostoru, a Rišarlison panjenkom zatresao mrežu i tako ispostavilo se, rešio pitanje pobednika.

Ništa više uzbuđenja nije viđeno u Enšedeu. Gde je Lacio slavio protiv Tventea – 2:0. Nagoveštaj pobede gostiju bio je crveni karton Larsa Unrestala, golmana domaćih u ranoj fazi utakmice. Rimljani su sve to naplatili preko Pedra u finišu prvog i Gustava Isaksena pri kraju drugog poluvremena.