Dejan Joveljić (AFP)

Piksi, gledaš li? Majstorski gol Dejana Jovеljića posle samo par sekundi na terenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.10.22. | 07:42

Srpski golgeter ušao u 84. minutu u igru i odmah pogodio za izjednačenje u derbiju Los Anđelesa koji je njegov Galaksi na kraju ipak izgubio i ispao iz plej-ofa

Nije okršaj Lejkersa i Klipersa bio jedini derbi Los Anđelesa ovog jutra. Igrao se i onaj fudbalski između LAFC-a i Galaksija, a bljesnuo je Dejan Joveljić samo nekoliko sekundi pošto je ušao u igru. Mekan prijem, pa majstorija sa ivice šesnaesterca za 2:2. Nažalost, nedovoljna da njegov tim izbegne poraz i eliminaciju iz plej-ofa - 3:2.

Već duže vreme se u srpskoj javnosti debatuje da li bi selektor Dragan Stojković Piksi trebalo da povede mladog golgetera na Svetsko prvenstvo u Katar. Imajući u vidu termin igranja utakmice u Kaliforniji, kormilar srpskog državnog tima gotovo sigurno nije gledao utakmicu, ali će Joveljićev pogodak pre ili kasnije stići pred njegove oči.

Savršeno je otvorio stopalo i odapeo strelu koju bi teško zaustavili i mnogo kvalitetniji golmani od prvog zamenika Milana Borjana u reprezentaciji Kanade Maksima Krepoa. Došao je Joveljić do svog 15. gola (u svim takmičenjima) za Galaksi u 2022. godini i oživeo nade svom timu da može do polufinala plej-ofa. Međutim...

Odbrana Galaksija je užasno reagovala posle jednog kornera u trećem minutu nadoknade, golman Džonatan Bond je ostavljen na vetrometini, a iako je odbranio prvi udarac, sekund kasnije bio je nemoćan. Prethodno ga je dva puta matirao nekadašnji ofanzivac Sent Etjena, Gabonac Denis Buanga.