Strelac pobedonosnog gola Huan Anangono (©AFP)

Ponos Gvatemale: Komunikasiones prošao Saprisu i zakazao nacionalni spektakl (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 04.11.21. | 05:27

Ukupni rezultat 5:5, ali sastav iz Gvatemale ide dalje zbog više golova u gostima

Fudbaleri Komunikasionesa iz Gvatemale poslednji su učesnici polufinala KONKAKAF lige što znači da će na pretposlednjoj stepenici pred borbu za trofej za protivnika imati sunaradonike iz Deportivo Gvastatoja! Biće to nacionalni spektakl, dvomeč koji će se dugo pamtiti...

Komunikasiones je do polufinala stigao pošto su uspeli da nadoknade minus iz prve utakmice i dobiju Deportivo Saprisu rezultatom 2:1 (1:1). Posle onih 4:3 za kostarikanski sastav Komunikasiones je prošao dalje zahvaljujući većem broju golova u gostima, jer je ukupni rezultat dvomeča bio 5:5.

Kremasti će polufinale KONKAKAF lige igrati prvi put u svojoj istoriji! Dugo je trajala neizvesnost u Gvatemala Sitiju, a temperatura je počela da raste još od rane faze susreta. Jer, već posle uvodnih 18 minuta rezultat je glasio 1:1 posle golova Andresa Lezkana na jednoj i Kendala Vatsona na drugoj strani posle čega su se dve ekipe povukle i više opipavale puls rivala nego napadale gol. Tako je bilo sve do 64. minuta kada je Huan Anangono zatresao mrežu i postigao gol vredan polufinala!

Polufinale između dva tima iz Gvatemale igraće se između 23. i 25, odnosno 30. novembra i 2. decembra, a oba meča igrače se na stadionu Doroteo Flores. Kremasti će biti domaćini prvog susreta.

Podsetimo, drugi polufinalni par čine kanadski Fordž i Motagua iz Hondurasa.