Puče britanski rekord! Notingem Forest opelješio Siti, Andersonov transfer treći svih vremena

Vreme čitanja: 3min | pet. 26.06.26. | 00:24

Lekarski pregledi danas u Njujorku

Izgleda da imamo novi britanski rekord u visini obeštećenja i treći transfer na listi najvećih svih vremena! Poslednja ponuda Mančester Sitija za Eliota Andersona (23) bila je dovoljna, piše The Athletic, tako da ćemo možda već tokom vikenda dobiti potvrdu da je spektakularni posao napokon kompletiran.

Siti od decembra prošle godine merka reprezentativca Engleske, ima ga na radaru i detaljno prati više od šest meseci, a kako je i sam igrač još tada pokazao veliku želju za dolazak na Etihad, kad je interesovanje konkretizovano, pregovori su išli prilično brzo.

Izabrane vesti

Notingem je zauzeo čvrst stav u razgovorima od starta, i to mu se isplatilo. Nije se polakomio na prvu i drugu ponudu, bez obzira što su obe išle preko 100.000.000. Na kraju, ono što je želeo, to je i dobio - oko 150.000.000 evra zaključno sa bonusima! Želeli su Šumari da obore rekord i u tome su uspeli. Šta reći nego - kapa dole.

"Igrač je dobio dozvolu od svog kluba da obavi lekarske preglede u Sjedinjem Američkim Državama, gde se trenutno nalazi sa nacionalnim timom na Mundijalu. Sve bi trebalo da bude obavljeno tokom sutrašnjeg dana (petak), nakon čega će konačni dogovor zavisiti samo od finalizacije ličnih uslova", stoji u tekstu The Athletic.

Imajući u vidu da je Eliot Anderson svoju želju već iskazao, oko plate i dužine ugovora, izvesno je, neće biti začkoljica...

Transfer momaka koji je karijeru počeo i gradio u Njukaslu - i odakle je došao u Notingem 2024. godine - premašiće ono što je Liverpul pošlog leta platio upravo Svrakama za Aleksander Isaka (145.000.000), a više je za 2.000.000 i od obeštećenja plaćenog za Usmana Dembelea od strane Barselone, sada već davne 2017; što će reći da su u istoriji fudbala samo dva fudbalera bila skuplja: Nejmar (222.000.000) i Kilijan Embape (180.000.000).

Ostrvski mediji Andersona ponajpre vide kao zamenu za Bernarda Silvu, međutim to je u ovom času najmanje važno. Sitiju je prosto neophodno renoviranje veznog reda, pogotovo što je Rodrijeva subina neizvesna. Pride, šuška se kako bi Niko Gonzales ili Tidžani Rejnders mogli da napuste klub.

Eliot Anderson je prošle sezone odigrao 50 utakmica za Notingem Forest, postigao četiri i namestio pet golova. Međutim Siti je 'pao' na neke druge brojke, tvrde kolege iz Engleske...

"Anderson je imao 14% od Forestovih ukupnih dodira sa loptom u Premijer ligi, što je veći uticaj od bilo kog igrača u ligi. A samo trojica vezista su uspela da u poslednju trećinu terena pošalju više od njegovih 8,5 lopti po utakmici. 'Otporan' je na presing, bira prava dodavanja i konstantna je pretnja protivničkom golu. Bez lopte on nudi vrhunsku upornost i atletsku snagu, sposoban da se brzo vrati nazad i postavi u odbrani".

E sad, vredi li sve to baš 150.000.000?

U Sitiju očito nemaju dilemu...


tagovi

Mančester SitiNotingem ForestEliot AndersonLetnji prelazni rok 2026

Obaveštavaj me

Man. Siti

Sledeća vest