undefined

Rijeka i treći put zaredom bez pobede, Olimpija bliža LK

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.08.24. | 22:44

Franjo Ivanović doneo prednost Hrvatima, Slovenci do remija sa bele tačke

Ni treću utakmicu zaredom u Evropi Rijeka nije uspela da dobije. Posle 1:1 i 0:2 protiv Elfsborga, što je značilo eliminaciju iz Lige Evrope, večeras je ljubljanska Olimpija neočekivano - ali zasluženo - ostala neporažena na Rujevici (1:1), čime je napravila značajan korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige konferencije.

Domaćina je u vođstvo doveo Franjo Ivanović u 33. minutu, dok je konačan rezultat postavio Pedro Lukas sa 11 metara u 76. minutu. Prethodno je Gabrijel Rukavina, samo sedam minuta pošto je kročio na teren, falirao u svom šesnaestercu Horhea Silvu.

Riječani su imali izglednije prilike u prvom poluvremenu. Otuda mogu da žale što u tim trenucima nisu još koji put zatresli mrežu slovenačkog predstavnika. Marko Pašalić je čak u 21. minutu direktno iz kornera pogodio prečku...

Bilo je tu još nekoliko opasnih napada, prilika i poluprilika za četu Radomira Đalovića, da bi u nastavku i Olimpija pokazala kako ume opasno da napadne. Na 1:1 gosti su čak postigli drugi pogodak preko Splićanina Ivana Durdova, ali je isti (opravdano) poništen zbog ofsajda

"Falio nam je drugi gol da rešimo utakmicu. Događaju se takve stvari.... Neće nas pokolebati remi, idemo po prolaz u Ljubljanu. Hteli smo da izmenama podignemo ekipu, no dobro, svaka čast momcima na borbi. Protivnik ovakvog kvaliteta kazni tvoje promašaje", izjavio je Đalović posle meča.