Fudbaleri Rivera slave gol Prata (©Reuters)

River uzvratio kritičarima i zauzeo dom Independijentea kako bi naplatio dugove, Medved zakopao Rosario! Armani je klasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | ned. 08.11.20. | 03:50

Pobeda River Plejta na stadionu Libertadores de Amerika, ekipa Kilija Gonzalesa stigla do slabe utehe u četvrtom minutu nadoknade

Ne možete da se smejete u lice velikanu kakav je River Plejt i da ne očekujete snažnu reakciju! Posle verovatno najslabijeg izdanja u poslednjih godinu i kusur dana, te teškog poraza od Banfilda (1:3) kaznena ekspedicija Marsela Galjarda uzvratila je udarac i dobila Rosario Kilija Gonzalesa sa 2:1 (1:0) na stadionu u Avelanedi, gde je River još jednom bio domaćin i ostaće tu još neko vreme dok se Monumental bude renovirao.

Podsetimo, River je praktično zauzeo stadion Independijentea Libertadores de Amerika zbog ranijih dugovanja koja klub iz predgrađa Buenos Ajresa ima prema timu Marsela Galjarda. Ona datiraju još od prošle godine, kada je u redove Independijentea stigao štoper Aleksander Barboza. Nominalno za nešto preko 3.000.000 evra, ali kako Independijente nije isplatio sav novac, klubovi su se dogovorili da se isti "prebija" kroz termine Riveru dok se Monumental doteruje za neka bolja vremena. To je, doduše, bilo jedino moguće rešenje za River, pošto Fudbalski savez Argentine nije dao dozvolu gigantu da utakmice igra u svom trening centru i čak je bilo pretnji novčanom kaznom ako se ne pronađe adekvatno rešenje...

Derbi Grupe 3 lako je mogao da ode u korist oba tima, ali Rosariju je jedan čovek zagorčao veče. To je "jedinica" Argentine Franko Armani! Meč iz snova odigrao je reprezentativni čuvar mreže i kako to obično bude izrastao u heroja Rivera i njegovor čuvara kada je obraz kluba na vetrometini. Armani je prosto briljirao na golu i sa dve prvoklasne intervencije sprečio Rosario da podivlja i eventualno ponovo sruši River kod kuće.

Kako je samo Armani zaustavio stopostotnu šansu Lukasa Gambe u 33. minutu pravovremenim istrčavanjem i skraćivanjem ugla protivničkom napadaču. Odmah na početku drugog poluvremena Armani je još jednom pogazio samopouzdanje i ofanzivu gostiju tako što je sprečio izvestan pogodak Emilijana Vekija. Odličnu loptu dobio je Vekio od Fereire koji se lukavo snašao na ivici kaznenog prostora, izgledalo je na trenutak kao da Armani kasni sa istrčavanjem, ali zapravo je sve bilo tako savršeno i tako sigurno, da je Riverova odbrana mogla da odahne.

Namerno smo prvo istakli bravure argentinskog golmana, jer je upravo on najzaslužniji što je Riverov napad, iako oslabljen neigranjem Rafaela Santos Borea zbog toga što je Kolumbijac bio u kontaktu s rođakom zaraženim virusom korona, kasnije odradio strašan posao na drugom kraju terena. Na strašnim mukama bio je golman Rosarija Hosue Ajala praktično od starta utakmice. Služio je kao PVO (protivvazdušna odbrana) za projektile koje su slali Nikolas de la Kruz i Fabrisio Anđileri sa velikih udaljenosti, ali za razliku od Armanija nije bio svemoćan. Za to može da okrivi saigrače iz defanzivnog bedema jer su ga kod oba gola “prodali“.

Užasno loše je odbrana Rosarija reagovala kod oba gola Rivera. Već u 22. minutu isplatila se ofanziva domaćina pošto je Milton Kasko rezantnim dodavanjem presekao vezni red i odbranu Rosarija i tako pronašao De la Kruza koji je na kraju napravio pravu stvar i smestio loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena uglavnom se igralo pred golom Rosarija, ali se na pauzi između dva dela naizgled promenilo dosta toga. Očigledno je Kili Gonzales znao kako da probudi svoje igrače koji su odmah krenuli u ofanzivu i samo je hobotnica Armani stajao na putu izjednačenja. Dobar početak Rosarija presekao je direktan crveni karton Hoakina Lasa, ali bila je to situacija koja ide i na dušu golmana Ajale. River je dubinskom loptom Pereza došao u situaciju da desni bek Montijel bude u kontri i sam pred golom Rosarija, Ajala je prerano krenuo da istrčava u pokušaju da zaplaši protivnika, kojeg je u međuvremenu stigao Laso i oborio na zemlju. Možda start nije bio toliko grub, ali je namera postojala i direktan crveni karton bio je jedina logična posledica.

Posle Lasovog isključenja ponovo je River preuzeo uzde u svoje ruke i polako krckao odbranu Sentrala. Anđileri je imao pokušaj kao iz topa, De la Kruz je još jednom probao, a onda je Medved zakopao Rosario i obezbedio pobedu Riveru! Igrao se 77. minut kada su odličnu kombinaciju odigrali Karaskal loptom u prostor za Suareza, koji je ipak otišao previše u stranu ali je uspeo da se snađe pored zbunjenih Botinelija i Novaretija i pošalje loptu koju je Lukas Prato, popularni Medved, dočekao i glavom samo sproveo u mrežu!

Pokušao je Rosario da se vrati u život, ali nije to išlo tako lako. Armani je bio izuzetno raspoložen, pa prolaza nije bilo, a slaba uteha stigla je tek u četvrtom minutu nadoknade kada je Vekio postigao gol s bele tačke za konačnih 2:1.

River Plejt nikada ne smete da potcenite!