(@AFP)
(@AFP)

Sa igračem manje do najtrofejnijeg kluba u zemlji: Kremasti na krovu Gvatemale (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.12.23. | 03:02

Iako skoro sat vremena sa igračem manje, Komunikasiones je uspeo da savlada Gvastatoju 1:0

Gvatemala ima novog vladara, a ime mu je Komunikasiones. Fudbaleri kluba poznatog i po nadimku Kremasti stigli su do svoje 32. nacionalne titule i postali najtrofejniji klub u državi. Prvi put za svoje 74 godine postojanja sa trona su skinuli najvećeg rivala - Munisipal.

Za ogromno slavlje igrača i navijača Komunikasionesa zaslužan je 33-godišnji napadač tog kluba Rafel Leskano, koji je u 65. minutu postigao jedini pogodak u revanšu finala Apeterture sa Gvastatojom. Prvi meč završen je remijem 1:1, ali su domaćini noćas opravdali ulogu favorita. Iako sa igračem manje od 38. minuta uspeli su da dođu do pobede i zakažu žurku na stadionu Doroteo Gvamuč Flores, kapaciteta 26.000 mesta.

Imao je sreće iskusni Leskano da zatrese mrežu rivala nakon što je njegov šut prvo bio blokiran. Lopta je otišla visoko, ali su golman i defanzivci Gvastatoje bili statični, pa je napadač Komunikasionesa dobio novu priliku. Ponovo nije baš sjajno šutirao, ovaj put glavom, pošto je loptu poslao pravo u golmana, ali je imao sreću da je on intervenisao unutar svog gola...

Smejaće se navijači Kremastih ovom golu, ali sa velikim zadovoljstvom. Njihov klub je šampion Gvatemale i najtrofejniji u državi barem u narednih godinu dana.