Sa Obradovićem stigao i istorijski bod za Ubljane: Aćimović u nadoknadi za veliko slavlje

Vreme čitanja: 3min | sub. 17.08.24. | 21:53

Jedinstvo u dubokoj nadoknadi izjednačilo protiv Tekstilca - 1:1

/Od dopisnika Mozzart Sporta iz Uba/

Bez pobednika u Bačkoj Palanci. Svakoj ekipi pripalo je po poluvreme, pa je remi (1:1) možda i najpravedniji ishod duela između Tekstilca i Jedinstva. Bez obzira na to što je domaćin imao prednost do petog minuta sudijske nadoknade.

Sa različitim motivima Tekstilac i Jedinstvo ušli su u duel. Izabranici trenera Branka Mirjačića su želeli da "podebljaju" nedavnu pobedu na gostovanju u Lučanima, dok su Ubljani predvođeni novim-starim trenerom Milošem Obradovićem, za cilj imali osvajanje prvih bodova u superligaškom društvu.

I dok trener domaćeg tima nije odstupio od ranije postavljene taktike, dotle je Obradović donekle modifikovao formaciju crveno-belih. Norvežanin Kristofersen je bio najistureniji u napadu, dok je Damjanić bio zadužen za kreiranje napada iz poslednje linije. Za razliku od prethodnih utakmica u sastavu Jedinstva od starta meča našli su se Belgijanac Kargbo, a u tim se vratio posle tri utamice pauze zbog povrede i Doderović i sa trakom oko ruke zauzeo mesto uz desnu aut liniju.

Kako je duel počeo, bilo je vidljivo da su oba tima u njega ušli spuštenog garda. Iz takve postavke izrodila se prilika za postizanje gola i mreža gostiju se zatresla. Jedan naizgled bezopasan napad u gol je pretvrio Dejan Đurić. Luković je odigrao povratnu loptu, a nju je dočekao Đurić i lepim poluvolej udarcem smestio u gornji desni ugao gola nemoćnog Vukašina Jovanovića.

Imali su Ubljani posle samo dva minuta priliku da stignu do izjednačenja, Perez je dobio loptu u kaznenom prostoru, krenuo u susret Braću, ali je golman Tekstilca uspeo da šut osujeti nogom i spreči da lopta završi iza njegovih leđa. U tim trenucima igrači u crvenim dresovima su imali više loptu u nogama, ali je kao i u prethodnim utakmicama izostala realizacija. Najbliži drugom pogotku u prvih 45 minuta Odžačani su bili u finišu poluvremena, ali je i Davidović kao i Perez iz slične situacije šutirao u golmana Jovanovića.

Prvi ozbiljniji napad u drugom poluvreenu izveli su fudbaleri Tekstilca, ali upotrebljiv centaršut Zekića nije imao ko da iskoristi. Iznenada, posle auta u prilici se na drugoj strani našao i Miladinović, ali je iz dobre pozicije loše reagovao.

Pokušavali su treneri izmenama da osveže redove, ali ni igrači koji su dobili priliku nisu mnogo promenili ritam utakmice. Istina, Jedinstvo je u par navrata pokušavalo da pripreti akcijama po boku, pre svega preko zapaženog Doderovića, ni njegovi prodori nisu mnogo pomogli gostujućim napadačima.

Kako je vreme prolazilo izabrabici trenera Mirjačića su pokušavali da umrtve igru, a tek povremeno su pokušavali da priprete. Ipak, gostujuća upornost se isplatila u sudijskoj nadoknad. Superligaš iz Tamnave uspeva da stigne do prvog boda u elitnom društvu. Lopta je išla kao po bilijarskom stolu u kaznenom prostoru domačina, a na drugoj stativi je najprisebniji bio Dimitrije Aćimović i bukvalno u poslednjoj sekundi utakmice primorao golmana Braća na kapitulaciju za konalnih - 1:1. I istorijski bod Jedinstva, prvi u Mozzart Bet Superligi za Ubljane.