Šarić poništio Terzićevu lepoticu za remi u Lazarevcu

Vreme čitanja: 3min | pet. 02.08.24. | 22:08

Napretku i IMT-u po bod – 1:1

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Kruševca)

Istrpeli smo preko sat vremena fudbala u Lazarevcu, koji nam nije ponudio praktično ništa od lepote fudbala, da bismo posle tog dela igre videli sjajan pogodak Nikole Terzić, te mnogo agresivniju igru na obe strane terena, Napredak koji je krenuo na sve ili ništa i nagradu za taj trud u 90. minutu za domaćina uz pomoć povratnika Marka Šarića za 1:1.

Malo, premalo su nam ponudili igrači Napretka i IMT -a, pa možemo reći i da ne čudi sunovrat našeg fudbala u evropskim okvirima sve dok susreti u našem najjačem klupskom takmičenju nude nizak kvalitet fudbala. Ne može, iako se često nudi kao takvo, biti opravdanje za naše trenere to što je posredi bila „prava takmičarka utakmica“, jer u uslovima koji ne donose mnogo kreativnosti i ofanzive, lako je čuvati svoju mrežu. Uostalom, uvodni meč trećeg kola Mozzart Bet Superlige je primer za to, s obzirom da se defanziva Čarapana raspala tek u trenucima kada je gost probao sa mnogo više agresije da probije bedem Kruševljana. Kao i odbrana IMT-a, kada je Napredak u poslednjim momentima krenuo po gol.

I ostaje onda pitanje: zašto nam oba tima nisu ponudila sličnu igru kao u završnici meča mnogo pre. U tim okolnostima, verovatno bi neko od rivala bio i bliži pobedi.

Mnogo faulova, rastrzane igre, a nimalo laka podloga u Lazarevcu ostaće u senci posle dva gola koja meču donese kakvu-takvu prelaznu ocenu. Tim iz Beograda je nekoliko minuta odlične igre uspeo da naplati prelepim pogotkom, sa druge strane, Napredak je iskoristio par blesaka u završnici.

Sve je za Traktoriste stalo u nekoliko trenutaka oko minuta jedinog pogotka na meču. Zulfić je iz akcije koja nije previše obećavala pogodio stativu, IMT u nastavku zavredio korner, a iz njega se izrodio gol. Lopta je odbila iz peterca domaćina, stigla do rezerviste Nikole Terzića, a ovaj na prelep način prosledio loptu u malu mrežu golmana Savića u 65. minutu. Nedugo zatim, i drugi rezervista, Luka Luković, mogao je da donese dupliranje prednosti ali je njegov udarac iz izgledne šanse završio pored gola.

Tih nekoliko minuta spasilo je meč od obostrane nule, Goran Stevanović je sredinom drugog poluvremena promenio gotovo kompletan napad, probavši da pronađe dobitnu kombinaciju u ofanzivi. I Napredak je uspeo da bude opasniji tek u poslednjih nekoliko trenutaka meča, kada je bilo izvesno da bodovi odlaze. Odbrana IMT-a poklekla je na isteku 90. minuta, kada je rezervista Šarić uspeo ono što prethodno nije Petkoviću i Milivojeviću i doneo drugi bod na račun Napretka u tekućoj sezoni.