Smirivanje tenzija u Humskoj: Rešetaju Partizanovi stranci, ali Petrić ima još domaćih zadataka (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.08.22. | 22:51

Crno-beli pred vratima grupne faze Lige konferencije posle trijumfa nad malteškim Hamrunom – 4:1

Ponovo lopta u Humskoj postaje okrugla. Mada je pomalo „vruća“. Kako je slikovito objasnio Gordan Petrić bila je na ranijim mečevima „četvrtasta“, ali se protiv Hamruna vratila u prvobitni oblik. A Partizan u stil iz prethodne sezone kad je lako razoružavao protivnike pod komandom Aleksandra Stanojevića. Protiv osrednjeg, čak ispodprsečnog malteškog tima, bilo mu je dovoljno samo 18 minuta da iskoristi sve šanse iz prvog poluvremena i obezbedi sjajnu zalihu pred revanš narednog četvrtka u Sredozemlju – 4:1.

U priličnoj čudnoj utakmici tokom koje se mučio, nervirao navijače, pa ih razgalio hicima stranaca, a onda opet u emotivnom rolerkosteru zabrinuo, srpski predstavnik se primakao grupnoj fazi Lige konferencije. Svakakva čuda je – čak i ovog leta – crno-beli tim priređivao Grobarima, međutim, deluje da bi tri gola prednosti trebalo da budu dovoljna da za opstanak na evropskoj sceni.

Što ne znači da su problemi nestali. Naprotiv. Partizan u napadu poseduje potencijal i na poslednje dve utakmice u Humskoj ga je eksploatisao, ali mu dva detalja prave ozbiljan problem da čak i dobijenu utakmicu mirno privede kraju. Prvi se tiče psihe, jer se u svakom kontaktu, čak i kad je sticao vođstvo, primećivao strah i opterećenje užasnim otvaranjem takmičarskog ciklusa. Drugi je skopčan sa fizičkom spremom, pošto je opet počeo da pada tokom drugog poluvremena i zato bi morao da bude oprezan pred revanš narednog četvrtka. Što su dva domaća zadatka koja će narednih dana biti aktuelna u „Zemunelu“, ali se makar obezbedila prijatnija atmosfera za rad i ispravljanje grešaka, pošto više nije tenzično kao minule sedmice.

Tokom meča u kome je zabeležen koncert negodovanja prema članovima uprave, navijači su imali razloga da se napokon raduju izvedbi na terenu, bez obzira što je bila daleko od sjajne. Ili zamišljene. Pre svega što Rikardo Gomeš deluje ponovo kao predator iz minule sezone. Znalo se i tad da lopta mora da mu se donese u kazneni prostor da bi bio opasan, što se i desilo proitv AEK-a kad mu je dve asistencije spakovao Fuseni Dijabate, da bi ovoga puta Kvinsi Menig preizeo ulogu pakera i u 15. minutu primenio rezultat na semaforu. Deluje iznenađujuće ako se zna da je na obračunu prvih deset posed lopte bio zaprepašćujuće na strani gostiju (91:9).

Potom specijal iz Stanojevićevog mandata. Prekid. Korner Marka Živkovića, povratna lopta Igora Vujačića na drugoj stativi, da novi kapiten Slobodan Urošević još jednom dokaže da je korisniji od nekih saigrača. Taj pogodak u režiji defanzivaca malo je opustio domaćina koji je ubrzo na pas Patrika Anradea – zaslužuje pohvale što je poduzeo loptu u svom kazenom prostoru i istrčao kontru - povisio na 3:0 prvencem Dijabatea na novoj adresi. Bolju partiju nego ne meču sa Kipranima upravo Andrade je 13 minuta pre kraja začinio pogotkom i nagovestio da bi što se stranaca tiče Partizan mogao da bude opasan po svaku odbranu.

Vredi pomenuti da je Gordan Petrić promenio formaciju u odnosu na debi u Novom Sadu, probao sa trojicom štopera, visoko postavljenim bekovima i ostavljanjem Bibarsa Natha na klupi možda malo zbunio crno-bele, koji nisu navikli da igraju bez Izraelca.

Zato su često vraćali loptu golmanu Aleksandru Popoviću, grešili u pasu, slali loptu u aut, a te početnike tehničke greške nailazile na negodovanje publike, rađale nervozu, povlačenje, drhativicu, pa i gol nade Hamruna u režiji Metjua Žilamjera. Vezista gostiju je iskoristio centaršut iz kornera i potvrdio da je jedna od uočljivijih boljki viceprvaka Srbije odbrana prekida. Tako je primio dva gola na Kipru.

Eto još jednog domaćeg zadatka za Gordana Petrića pred put u Maltu. Deluje da je ovaj prvi – rešio.

PARTIZAN – HAMRUN 4:1