Razočarani Baski (©Reuters)

Sosijedad se zapušio

Vreme čitanja: 1min | uto. 17.09.24. | 21:30

Majorka obradovala

Nula na gostovanju kod Hetafea, nula u sudaru sa madridskim Realom i Nula protiv Majorke. Real Sosijedad se zapušio. I Majorka je to umela da kazni i pogotkom Abdon Pratsa stigne do prvenca na domaćem terenu u novoj sezoni Primere.

Prvu pobedu u sezoni ostvarili su na gostovanju kod Leganesa pre dve nedelje, a sa ovom novom, od 1:0, izdigli su se na šestu poziciju na tabeli.

No, maksimalni domet Majorke nije tema, ne još. Tema je koliko duboko može da propadne Real Sosijedad. Već 372 minuta bez pogotka. Tri i kusur utakmice. Ponovi li taj “podvig” i na gostovanju kod Valjadolida za četiri dana upisaće se aktuelna generacija u klupske almanahe kao crni rekorder.

Večeras je tragičar bio Barenčea skrivivši penal kojeg nije moralo da bude (bespotrebno ispružio ruku), a koji je Prats, omijeni brka Baleara, pretvorio u pobednički gol. Iako je do sada odigrao svega 13 minuta u ovoj sezoni.

Sosijedad se večeras prosto namestio. I moraće Imanol Alguasil brzo da pronađe problem. Jeste da je njegov tim i prošle sezone odbranom osvajao bodove, ali sa Ojarzabalom, Sučićem, Kubom, da ne pominjemo ostale, morao bi malo lakše do golova.