Strašan meč, strašni golovi, Atalanta izludela Juve! Ispromašivali se Morata i Ronaldo, pobesneo Golini (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 16.12.20. | 20:30

Fenomenalan fudbal u Torinu

Opet je to ona luda Atalanta koja kidiše na bilo koga i bilo gde. Ni dugogodišnji vladar italijanskog fudbala Juventus nije uspeo da je zauzda. Uprkos svađi trenera Gasperinija i najboljeg igrača Gomeza koja već danima puni stupce italijanske štampe, Atalanta opet igra onaj turbo fudbal kao u prethodne dve godine.

Gosti iz Bergama su bez pardona došli da pobede u Torino i na kraju izborili remi 1:1 protiv Juventusa. S obzirom na sve viđeno i šanse koje su sevale pred oba gola, moglo bi se reći da je remi pravedan ishod. Iako su oba tima mogli do pobede. Morata i Ronaldo su se propisno ispromašivali, blistao je golman Golini na golu Dee, a i gosti su imali sjajnih perioda igre kada su držali Juventus pod strahovitim pritiskom.

Pirlo se odlučio da opet ostavi Dibalu na klupi i debelo je zažalio što je poslao Alvara Moratu na teren... Gasperini opet zakucao Gomeza među rezerve, ali ga je u drugom poluvremenu pozvao upomoć. Počelo je veliko šansom za Ronalda posle kiksa Kristijana Romera, Juventusovog štopera na pozajmici u Bergamu. A potom je Morata ostvario najveći promašaj u karijeri kada je hteo šmekerski petom da pogodi prazan gol. Promašio je i obrukao se...

Zapretio je Zapata na drugoj strani ali je De Liht pokazao klasu, da bi goste otvorio Federiko Kjeza sjajnim golom sa 20 metara sa ivice kaznenog prostora pored četvorice Atalantinih igrača.

Usledili su ataci gostiju. Zapata je pravio dar-mar u odbrani Juventusa ali je promašivao, a Ščensni je zaustavio sjajan pokušaj Malinovskog. Još zanimljivije je bilo drugo poluvreme. Poludeo je Atalantin golman Pjerluiđi Golini!

Na početku drugog dela igre je glavom (?!) zaustavio još jedan zicer Alvara Morate i Gasperini nije imao kud osim da uvede Papua Gomeza i da uspostavi balans.

Ulaskom Gomeza, počela je Atalanta da igra svoju igru i steže obruč oko gola Juventusa. Argentinac je majstorski navlačio domaće igrače na sebe i iz jedne takve situacije je Frojler oteo loptu Rabiou, spustio se prema golu i projektilom sa 20 metara odgovorio Kjezi još lepšim golom za 1:1.

Par minuta kasnije, Kjeza je pao, sudija pokazao na belu tačku i Ronaldo je preuzeo odgovornost kao najbolji penaldžija u istoriji fudbala. Bio je to vrlo sumnjiv penal, ali neverovatni Golini je pročitao Portugalca i uhvatio mu živu loptu! Potom je još neverovatnijom odbranom skinuo još jedan zicer katastrofalnom Morati...

Usledio je odgovor Atalante. Napali su Juve! Romero je imao šansu, ceo Juventus je nekoliko minuta bio u svom kaznenom prostoru... Na drugoj strani je Golini zaustavio i šut Danila. Ščensni je odgovorio odbranom Gomezu. Ušao je Dibala u finišu, pokušao je Juve da napravi pritisak ali je bilo kasno.

Atalanta zasluženo nosi bod iz Torina, a šampion je opet napravio korak unazad u ambicijama da odbrani skudeto.