Valor ponovo gazi, Edmonton pao za 90 sekundi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 25.08.21. | 04:28

Zakuvava se u ligi Kanade

Kao linija kosinusa izgleda forma Valora, ali posle velikog pada krivulja je ponovo počela da ide uzlaznom linijom.

Pobedu u prethodnom kolu na gostovanju Otavi (3:2) momci u bordo dresovima potvrdili su jutros velikim trijumfom nad Edmontonom – 3:0.

Ovako ubedljiva pobeda bila je preko potrebna Valoru da bi ubrizgao novu dozu samopouzdanja i poleta, jer sada je ponovo u šampionskoj trci. Pogotovo nakon iznenađujućeg poraza vodećeg Pasifika u subotu.

Edmonton je u slaboj formi došao u goste Valoru, od prvog dana avgusta ne zna za pobedu, ali se nadao da će uhvatiti domaćina u raskoraku, jer ni njegova forma nije blistava. Ipak, sve nage gostiju trajale su samo 90 sekundi, jer je toliko bilo potrebno Vilijamu Akiju da donese vođstvo domaćem timu.

Kada se otreznio posle početnog šoka Edmonton je probao da se vrati u igru, ali je uglavnom udarcima s distance pokušavao da dođe do izjednačenja. Valor je imao mnogo bolju igru, dobro je kombinovao, a u 52. minutu ponovo je Akio bio u pravo vreme na pravom mestu i duplirao je prednost njegovog tima.

Već tada je pitanje ishoda bilo rešeno, ali za svaki slučaj Galjardo je deset minuta kasnije povisio na 3:0 i overio trijumf Valora, koji je sada sa punovažnim akcijama u trci za šampionsku titulu.