Zvezdina deca seju strah po Prvoj Mozzart Bet Ligi Srbije: Grafičar 4/4

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.08.24. | 20:18

Ljubičasti prilično lako slavili protiv Dubočice – 2:1

Zvezdina deca seju strah u Prvoj Mozzart Bet Ligi Srbije! Sigurno će biti oscilacija u nastavku sezne kao posledice mladosti, ali Grafičar je i posle gostovanja Dubočici u Leskovcu zadržao perfektan skor u drugom rangu takmičenja – 2:0 (jedini uz Mačvu).

Verovalo se da će Dubočica, uz pomoć publike, stići do ovogodišnjeg prvenca. Posebno, što je Grafičar posle tri vezane pobede bio u komfornoj zoni. Međutim, odigrali su Ljubičasti po taktovima mladog stručnjaka Marka Neđića.

Grafičar je tehničkim kvalitetima pojeo domaćina tehničkim kvalitetima. Džojstik igre Grafičara bio je u rukama supertalentovanog Andrije Maksimovića. Upravo je momak rođen 2007. godine sakrio loptu igračima Dubočice, proigrao Ajdara čiji šut sa 16 metara je završio u mreži domaćeg tima. Mogao je i morao bolje golman Dubočice u ovoj situaciji.

Jedinu pravu priliku Dubočica u prvom poluvremenu Dubočica je imala u samom finišu, kada je Dušan Živković u slalomu prošao nekoliko igrača, i šutirao preko gola.

Mnogo je ozbiljnije izgledao Grafičar i u nastavku. Ponovo je Andrija Maksimović projektovao akciju, odigrao loptu na bok. A centaršut je Mladenović glavom sproveo u mrežu.

Dubočica je uspela samo da napravi trzajv preko Ilića, ali je Luka Nikolić postavio konačan rezultat.