(©MN Press)
(©MN Press)

Dirljive uspomene “debelog klinca s Karaburme” na Karija Pešića: Je l’ voliš da ručkaš?

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.06.26. | 13:15

Nekadašnji reprezentativac poželeo proslavljenom treneru najlepši odlazak u penziju

Povratak Željka Obradovića u Panatinaikos košarkaška je vest dana širom Evrope, ali barem ovde u Srbiji niko ne bi smeo da zanemari činjenicu da je današnji dan izuzetan po još nečemu, a to je da je prvi posle dugo godina bez Svetislava Pešića aktivno angažovanog u košarci.

Nekadašnji košarkaš, mnogo čuveniji po trenerskim uspesima – a o njima ćemo nešto kasnije – ovog vikenda je okačio tablu o klin i otišao u više nego zasluženu penziju.

Izabrane vesti

Ovenčan gomilom trofeja, a i anegdotama koje će mnogi pamtiti kroz ceo život. Među njima, samo primera radi, i nekadašnji centar Crvene zvezde i reprezentacije Srbije Vladimir Štimac, koji je na društvenoj mreži X objavio dirljivo i duhovito pismo popularnom Kariju.
Kada sam došao u Zvezdu, mogao si lako da me skloniš jer sam bio mlad i neiskusan. Sećam se da si pitao upravu kluba: ‘Šta ću ja sa njim?’’ A ja sam samo molio da mi se pruži šansa. Naravno, pre toga je usledilo ono tvoje, svima dobro poznato: ‘Jel’ voliš da ručkaš? Moraš da skineš kilažu.’ A ja klinac, u glavi samo jedna stvar, da me trenira Svetislav Pešić i da igram za Zvezdu. Bio sam spreman na sve, pa i da se odreknem onoga što najviše volim”, počeo je Štimac.

A, ša je to najviše voleo? Možete da pretpostavite…
Scenu sa pljeskavicom nikada neću zaboraviti. Danas, kada pogledam svog sina, vidim koliko je to bilo dobro za mene. I on je isti takav bucko koji obožava košarku. Hvala ti za sve lekcije i za šansu koju malo ko bi pružio jednom debelom klincu sa Karaburme. Nikada se nismo posvađali, jer je za mene sve što si govorio bilo amin. I sam si jednom rekao da sa mnom ne možeš da se posvađaš, jer ako ti kažeš da je tabla zelena, a ona je crvena, za mene je bila zelena. Toliko sam bio zahvalan za priliku koju si mi dao”.

Nije uvek bilo lako naravno…
Umeo si da me meriš svakog dana. Nekada čak nisam ni doručkovao dok me doktor ne izmeri, samo da bih imao koji kilogram manje.  Možda nikada ne bih dostigao viši nivo u košarci da nije bilo tvojih lekcija, discipline i strogoće. Dobar deo svega što sam postigao kao igrač nosi i tvoj potpis. Nadam se da ću ti uskoro dovesti Vukana, jer je malo preterao sa ručkanjem, a već sada liči na Marka Gasola kada je bio klinac. Hvala ti za sve i srećno u penziji, Svetislave”, završio je Štimac.


tagovi

Vladimir ŠtimacSvetislav Pešić

Sledeća vest