Komentari na vest
Dnevnik Ilajdže Brajanta: U Srbiji ne biraš klub, s njim se rađaš; ili si partizanovac ili zvezdaš
А је л има лексикон да се упишемо?
Za Kladjenje
pre 19 dana
dokle bre vise podele
P
Pazi
pre 18 dana
To nisu podele, svi smo mi različiti i to je super. Bilo bi dosadno da smo svi isti. To što neko navija za jedan s neko za drugi klub nema nikakve veze jer smo, na kraju krajeva, svi "naši". Ako me razumete.
S
SUNĐER BOB
pre 19 dana
Čovek dosta dobro zna sta se i kako događa kod nas..bravo matorii
М
Маркетинг
pre 19 dana
Треба озбиљно истражити зашто смо ми Срби тако лоши у овом сектору. Изађимо из сфере спорта, ми смо можда и најзаслужнији за тријумф Антанте у Првом свјетском рату. То готово нико у Европи не зна. Један смо од најстрадалнијих народа у Другом свјетском рату. Ни то готово нико ван ових простора не зна. Имамо аутентичну музику и спрдамо се с њом, а није нам пало на памет да је негдје пласирамо. Ниједан српски народњак није послат на Евровизију рецимо! Наша књижевност је изузетног квалитета, али од смрти Вука Караџића нико нема идеју да упознаје странце са истом. Умјесто да се боримо за прихватање наше културе и вриједности од стране других, ми без поговора прихватамо све њихово не би ли им се наводно приближили. Уби нас незнање!
S
Stojankamasina
pre 19 dana
nije lose rekao, sve na mestu
S
Slavuj
pre 19 dana
Zarada od EL se prevashodno odnosi na zaradu od sezonskih i dnevnih karata. Prihodi od EL na osnovu rezultata su mizerni. Čak je i ovogodišnji pobjednik prihodovao 2,5 miliona, a to je jedan godišnji ugovor dobrog košarkaša. Očigledno da je menadžment lige pao na profitu takmičenja. Recimo ove godine je Partizan na osnovu broja pobjeda zaradio od EL nešto preko 200k eura. Otprilike toliko je platio i kazni zbog ispada gledalaca tako da EL praktično ne daje ništa klubu, jer što ti da to ti uzme kaznama. Daleko od toga da kazne nisu zaslužene, ali u istim ili sličnim slučajevima iznos kazni nije ni približno isti i vidi se taj neravnopravan odnos prema našim klubovima i klubovima sa licencom. Prihodi od tv prava ne postoje za naše klubove, koji na mrežama imaju ubjedljivo najviše pratilaca. Da nije Beograda i Atine EL ne bi imala sa čim da se pohvali i uvijek koristi navijače sa utakmica u ta dva grada kada hoće da reklamira posjećenost i atmosferu. Pitanje je kako će EL izgledati u budućnosti, ali ovaj nivo prihoda ne može doprinijeti razvoju klubova i takmičenja jer uloženi novac se ne vraća. Ugovori su otišli u nebesa pa čak i za prosječne košarkaše mora se izdvojiti milionski iznosi. To ne može dugo trajati i ako uporedimo vrhunsku evropsku košarku sa vrhunskim fudbalom, vidimo da se to ne može porediti jer jedan solidan fudbaler košta kao kompletan budžet košarkaškog kluba u EL. Bez drastične promjene evropska košarka će propasti, jer se tu kao neravnopravni takmaci pojavljuju i koledži koji privlače mlade košarkaše milionskim ugovorima, a o NBA ne vrijedi ni pričati. Kod njih je na prvom mjestu profit , a sve ostalo je režirano i manje bitno. Kada primijete pad zainteresovanosti oni vrše trejd najboljih igrača da se to promijeni, jer je zarada na prvom mjestu, a rezultati nikog gotovo da ne interesuju. Skupe karte, hot dog, i difens , difens uz naravno ogromne sume za tv prava i reklame. Košarka je u drugom planu , kao i rezultat, što je u Evropi nezamislivo.
O
Ok
pre 19 dana
Jel neko osvojio El a da nije akcionar. To mogu osvojiti samo Grci, Spanci ili Turci. Ostali samo razigravaju i finansiraju ligu. Dakle pare su rosteri. Nasa dva tima u startu imaju trosak od mil eur po sezoni. To je najmanje jedan kosarkas po sezoni. Cime su pomenuti to zasluzili. Kakva je to El sa Dubaijem. Smejurija koja nije sportski uspeh vec potrosenih para na igrace koji nemaju kvalitet za NBA.
N
Nikola2
pre 19 dana
Zanimljivo napisano, bice on dobar Bloger posle kosarkaske karijere ,
G
Gost5667
pre 19 dana
Profrsionalni sport NE SME da koristi državne tj naše pare. Ako nisu sposobni da zarade, nek se ugase, kakva bre vidljivost, kakvi bakrači, pa nismo glupavi da nasedamo na te priče za decu.
djole.
pre 19 dana
Evroliga služi da države peru pare.Turska,Srbija,Grcka,Izrael itd,itd.Koliko oni miliona ulažu u klubove a osvajac Evrolige dobije koliko Ronaldo potroši godišnje na frizuru.

FiumenBG
pre 19 dana
u bobu , sto bi reka dragan jove torbica iz novoga sada
m
majster
pre 19 dana
Ajde dodji u zvezdu, vidimo da volis
Bravo za izjavu,svaka cast
Ф
Фикус
pre 19 dana
Кад неко изнесе чињенице и поентира без да трепне. У тако мало реченица толико тога стало, браво човече!
N
Nemanja Lazić
pre 19 dana
Sve je tačno rekao
jovan1111
pre 19 dana
ma okrenuce ih do kraja
Danilo Pavlovic
pre 19 dana
Eh kada on zaigrao za Zvezdu
Ilija
pre 19 dana
Možda se sprema da zaigra nekas u Srb
Nemanja Milijanovic
pre 19 dana
Možda ovo pokrene neku konkretniju priču o nečem konkretnijem
Aleksandar Ranisavljevic
pre 19 dana
Zna se ko je najjači na svetu. Bravo za Zvezdu i Partizan
Dramaturg89
pre 19 dana
Covek odradio analizu kao da je rodjen i igra ovde. Ovo iz finansijskog ugla, od a do s.
K
Komri
pre 19 dana
Kosarka nije profitabilan sport u Evropi, ma nigde na svetu osim NBA. Ameri su od svega napravili biznis i tako bi trebali i kod nas a ne da se trose drzavne pare
U Srbiji je samo jedan klub a to je Crvena Zvezda ostalo su kopije u mala deca
N
Nekoizmase77
pre 19 dana
U Srbiji postoji samo jedan pravi klub, evropski šampion Partizan, sve ostalo su kopije FMP-ea!
M
Miloš Adamov
pre 20 dana
dolazi u zvezdu da osvojimo evroligu
Leukemija
pre 20 dana
Bravo svaka čast nema kom
Leukemija
pre 20 dana
Bas lepe reci svaka čast
Dusan Milenkovic
pre 20 dana
brat prica cinjenice
J
Jakov23
pre 20 dana
lepo je ovo sve, svak acast
M. K.
pre 20 dana
Lepe reci nema sta.
prijateljiu ne placa ni zvezda ni partizan. placa država to jest mi gradjani
M
MARS232
pre 20 dana
bravo svaka cast
Lalala
pre 20 dana
Pametan momak, bolje pise od nekih sporstkih "novinara"...
d
djuka2025
pre 20 dana
kao i svugde u svetu glup komenatar... i vise u svetu sigurno nego kod nas
Igor Musulin
pre 20 dana
Било би занимљиво, али тешко.
b
bastoni5551
pre 20 dana
Sve tačno,Srbija je to i nikada nemamo neke beneficije od ostalih,sve moramo sami
V
Veskooo
pre 20 dana
Tako je legendo! Partizan i Crvena Zvezda su ponosi Srbije za koje navija više od 90% Srba, i država mora da pojača ulaganja u ta dva brenda koji na najbolji mogući način prezentuju Srbiju!
D
Durmi
pre 20 dana
Prezentovanje u pm. Crni i jos crnji na terenu, dok Srbi na tribinama psuju sudije, bacaju na parket svasta, tuku se s policijom i razdeljuju narod.
в
велики
pre 20 dana
Држава већ улаже много, а могли би и спонзори да се отворе више, имају страховиту видљивост (погледајте само бројке које је изнео Брајант - шокирао ме да то све прати и зна, вероватно једини кошаркаш у Европи). И да, и ове битанге из ЕЛ би могле да нам дају власничка права и А лиценцу. Овако, а о томе нико не прича, ми смо у потпуно неравноправном положају, деградирани, без прохода у ЕЛ, без икаквих права и било каквог утицаја на судије… Ама ништа. А хоћемо на Ф4, па и да освојимо! Па стварно смо смешни - ево ја први који је целе сезоне био толико загрижен. А кад реално сагледаш ситуацију - никакве шансе нисмо имали. И тешко да ћемо имати док нас ЕЛ газде и менаџмент не изједначе са другим клубовима.








