Komentari na vest

Dnevnik Ilajdže Brajanta: U Srbiji ne biraš klub, s njim se rađaš; ili si partizanovac ili zvezdaš

А је л има лексикон да се упишемо?

Za Kladjenje

pre 19 dana

dokle bre vise podele
P

Pazi

pre 18 dana

To nisu podele, svi smo mi različiti i to je super. Bilo bi dosadno da smo svi isti. To što neko navija za jedan s neko za drugi klub nema nikakve veze jer smo, na kraju krajeva, svi "naši". Ako me razumete.
S

SUNĐER BOB

pre 19 dana

Čovek dosta dobro zna sta se i kako događa kod nas..bravo matorii
М

Маркетинг

pre 19 dana

Треба озбиљно истражити зашто смо ми Срби тако лоши у овом сектору. Изађимо из сфере спорта, ми смо можда и најзаслужнији за тријумф Антанте у Првом свјетском рату. То готово нико у Европи не зна. Један смо од најстрадалнијих народа у Другом свјетском рату. Ни то готово нико ван ових простора не зна. Имамо аутентичну музику и спрдамо се с њом, а није нам пало на памет да је негдје пласирамо. Ниједан српски народњак није послат на Евровизију рецимо! Наша књижевност је изузетног квалитета, али од смрти Вука Караџића нико нема идеју да упознаје странце са истом. Умјесто да се боримо за прихватање наше културе и вриједности од стране других, ми без поговора прихватамо све њихово не би ли им се наводно приближили. Уби нас незнање!
S

Stojankamasina

pre 19 dana

nije lose rekao, sve na mestu
S

Slavuj

pre 19 dana

Zarada od EL se prevashodno odnosi na zaradu od sezonskih i dnevnih karata. Prihodi od EL na osnovu rezultata su mizerni. Čak je i ovogodišnji pobjednik prihodovao 2,5 miliona, a to je jedan godišnji ugovor dobrog košarkaša. Očigledno da je menadžment lige pao na profitu takmičenja. Recimo ove godine je Partizan na osnovu broja pobjeda zaradio od EL nešto preko 200k eura. Otprilike toliko je platio i kazni zbog ispada gledalaca tako da EL praktično ne daje ništa klubu, jer što ti da to ti uzme kaznama. Daleko od toga da kazne nisu zaslužene, ali u istim ili sličnim slučajevima iznos kazni nije ni približno isti i vidi se taj neravnopravan odnos prema našim klubovima i klubovima sa licencom. Prihodi od tv prava ne postoje za naše klubove, koji na mrežama imaju ubjedljivo najviše pratilaca. Da nije Beograda i Atine EL ne bi imala sa čim da se pohvali i uvijek koristi navijače sa utakmica u ta dva grada kada hoće da reklamira posjećenost i atmosferu. Pitanje je kako će EL izgledati u budućnosti, ali ovaj nivo prihoda ne može doprinijeti razvoju klubova i takmičenja jer uloženi novac se ne vraća. Ugovori su otišli u nebesa pa čak i za prosječne košarkaše mora se izdvojiti milionski iznosi. To ne može dugo trajati i ako uporedimo vrhunsku evropsku košarku sa vrhunskim fudbalom, vidimo da se to ne može porediti jer jedan solidan fudbaler košta kao kompletan budžet košarkaškog kluba u EL. Bez drastične promjene evropska košarka će propasti, jer se tu kao neravnopravni takmaci pojavljuju i koledži koji privlače mlade košarkaše milionskim ugovorima, a o NBA ne vrijedi ni pričati. Kod njih je na prvom mjestu profit , a sve ostalo je režirano i manje bitno. Kada primijete pad zainteresovanosti oni vrše trejd najboljih igrača da se to promijeni, jer je zarada na prvom mjestu, a rezultati nikog gotovo da ne interesuju. Skupe karte, hot dog, i difens , difens uz naravno ogromne sume za tv prava i reklame. Košarka je u drugom planu , kao i rezultat, što je u Evropi nezamislivo.
O

Ok

pre 19 dana

Jel neko osvojio El a da nije akcionar. To mogu osvojiti samo Grci, Spanci ili Turci. Ostali samo razigravaju i finansiraju ligu. Dakle pare su rosteri. Nasa dva tima u startu imaju trosak od mil eur po sezoni. To je najmanje jedan kosarkas po sezoni. Cime su pomenuti to zasluzili. Kakva je to El sa Dubaijem. Smejurija koja nije sportski uspeh vec potrosenih para na igrace koji nemaju kvalitet za NBA.
N

Nikola2

pre 19 dana

Zanimljivo napisano, bice on dobar Bloger posle kosarkaske karijere ,
G

Gost5667

pre 19 dana

Profrsionalni sport NE SME da koristi državne tj naše pare. Ako nisu sposobni da zarade, nek se ugase, kakva bre vidljivost, kakvi bakrači, pa nismo glupavi da nasedamo na te priče za decu.

djole.

pre 19 dana

Evroliga služi da države peru pare.Turska,Srbija,Grcka,Izrael itd,itd.Koliko oni miliona ulažu u klubove a osvajac Evrolige dobije koliko Ronaldo potroši godišnje na frizuru.

FiumenBG

pre 19 dana

u bobu , sto bi reka dragan jove torbica iz novoga sada
m

majster

pre 19 dana

Ajde dodji u zvezdu, vidimo da volis
Bravo za izjavu,svaka cast
Ф

Фикус

pre 19 dana

Кад неко изнесе чињенице и поентира без да трепне. У тако мало реченица толико тога стало, браво човече!
N

Nemanja Lazić

pre 19 dana

Sve je tačno rekao

jovan1111

pre 19 dana

ma okrenuce ih do kraja

Danilo Pavlovic

pre 19 dana

Eh kada on zaigrao za Zvezdu

Ilija

pre 19 dana

Možda se sprema da zaigra nekas u Srb

Nemanja Milijanovic

pre 19 dana

Možda ovo pokrene neku konkretniju priču o nečem konkretnijem

Aleksandar Ranisavljevic

pre 19 dana

Zna se ko je najjači na svetu. Bravo za Zvezdu i Partizan

Dramaturg89

pre 19 dana

Covek odradio analizu kao da je rodjen i igra ovde. Ovo iz finansijskog ugla, od a do s.
K

Komri

pre 19 dana

Kosarka nije profitabilan sport u Evropi, ma nigde na svetu osim NBA. Ameri su od svega napravili biznis i tako bi trebali i kod nas a ne da se trose drzavne pare
U Srbiji je samo jedan klub a to je Crvena Zvezda ostalo su kopije u mala deca
N

Nekoizmase77

pre 19 dana

U Srbiji postoji samo jedan pravi klub, evropski šampion Partizan, sve ostalo su kopije FMP-ea!
M

Miloš Adamov

pre 20 dana

dolazi u zvezdu da osvojimo evroligu

Leukemija

pre 20 dana

Bravo svaka čast nema kom

Leukemija

pre 20 dana

Bas lepe reci svaka čast

Dusan Milenkovic

pre 20 dana

brat prica cinjenice
J

Jakov23

pre 20 dana

lepo je ovo sve, svak acast

M. K.

pre 20 dana

Lepe reci nema sta.
prijateljiu ne placa ni zvezda ni partizan. placa država to jest mi gradjani
M

MARS232

pre 20 dana

bravo svaka cast

Lalala

pre 20 dana

Pametan momak, bolje pise od nekih sporstkih "novinara"...
d

djuka2025

pre 20 dana

kao i svugde u svetu glup komenatar... i vise u svetu sigurno nego kod nas

Igor Musulin

pre 20 dana

Било би занимљиво, али тешко.
b

bastoni5551

pre 20 dana

Sve tačno,Srbija je to i nikada nemamo neke beneficije od ostalih,sve moramo sami
V

Veskooo

pre 20 dana

Tako je legendo! Partizan i Crvena Zvezda su ponosi Srbije za koje navija više od 90% Srba, i država mora da pojača ulaganja u ta dva brenda koji na najbolji mogući način prezentuju Srbiju!
D

Durmi

pre 20 dana

Prezentovanje u pm. Crni i jos crnji na terenu, dok Srbi na tribinama psuju sudije, bacaju na parket svasta, tuku se s policijom i razdeljuju narod.
в

велики

pre 20 dana

Држава већ улаже много, а могли би и спонзори да се отворе више, имају страховиту видљивост (погледајте само бројке које је изнео Брајант - шокирао ме да то све прати и зна, вероватно једини кошаркаш у Европи). И да, и ове битанге из ЕЛ би могле да нам дају власничка права и А лиценцу. Овако, а о томе нико не прича, ми смо у потпуно неравноправном положају, деградирани, без прохода у ЕЛ, без икаквих права и било каквог утицаја на судије… Ама ништа. А хоћемо на Ф4, па и да освојимо! Па стварно смо смешни - ево ја први који је целе сезоне био толико загрижен. А кад реално сагледаш ситуацију - никакве шансе нисмо имали. И тешко да ћемо имати док нас ЕЛ газде и менаџмент не изједначе са другим клубовима.