Olimpija pregazila Letonce već u prvoj četvrtini

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.11.14. | 20:07

Solnok propustio veliku šansu protiv Bešiktaša

Alen Omić - dabl-dabl učinak

Union Olimpija je pobedila Rigu na gostujućem terenu rezultatom 83:74 (26:5, 24:23, 14:24, 19:20) u okviru 5. kola grupne faze Evrokupa i tako došla do četvrte pobede i do gotovo osiguranog prolaska u drugu fazu.

Skoro da je sve bilo gotovo u prvoj četvrtini, koja je završena rezultatom 26:5 za gostujuću ekipu, a posle toga su domaći samo uspeli da se približe na ispod 20 poena razlike, ali ne i da stvarno zaprete raspoloženim Slovencima.

Letonci mogu da traže razlog ovako loše igre u očajnom šutu za tri, pošto su do kraja treće četvrtine pogodili samo jedan šut izvan linije 6,75 od 12 pokušanih.

Međutim, u drugom poluvremenu su se probudili Letonci, pa su na kraju treće četvrtine prišli na -12.

U četvrtoj deonici igre uplašili su se saigrači Marka Marinovića, pošto je Riga prišla čak i na osam poena, ali je upravo bivši plejmejker Radničkog divnom asistencijom razigrao Blaža Mahkovića koji je pogodio uz faul i opet odlepio svoj tim na dvocifrenu razliku.

Od tada je Olimpija opet preuzela primat na terenu i rutinski privela meč kraju.

Najbolji u ekipi Uniona bili su Blaž Mahković (do tri minuta pre kraja imao je stoprocentan šut iz igre, na kraju meča 8/9 za dva, 1/1 za tri, 20 poena) i Alen Omić (13 poena, 12 skokova), dok se sa druge strane nisu obrukalio samo Ronalds Zakis i Džerald Robinson.

Solnok je bio u lepoj prilici da ovsetla obraz ABA lige u Evrokupu, ali živci Mađara nisu bili dovoljno jaki u samom finšu utakmice sa Bešiktašom. Turci su u Mađarskoj slavili rezultatom 70:73 (7:20, 21:17, 24:16, 18:20).

Počelo je užasno za domaće. Kris Lofton je ubacivao iz svih pozicija za ogromnu prednost Turaka posle prve četvrtine - 20:7. Međutim probudila se tad ekipa Solnoka, zahvaljujući Davidu Vojvodi posle čijih su akcija, Mađari polako dostizali prednost gostiju. Topile su se zalihe Bešiktaša, da bi posle dva slobodna bacanja Strahinje Miloševića, Solnok prvi put na utakmici poveo - 64:63.

Kada je na 45 sekundi do kraja, mađarski tim imao loptu i tri poena prednosti, činilo se da će tim iz ABA lige upisati drugu pobedu u ovogodišnjem Evrokupu ali to se nije desilo. Vojvoda je promašio trojku, Bešiktaš pogodio u narednom napadu, da bi u penal završnici, gosti rutinski završili posao.

(FOTO: MNPressphoto)