.jpg.webp.webp)
Đorđević došao, Koprivica odlazi iz Bahčešehira
Vreme čitanja: 2min | pet. 26.06.26. | 15:49
Srpski centar više nije član turske ekipe, objavio je klub na društvenim mrežama
Bahčešehir je imao vrlo dobru sezonu, i u Evrokupu, a i u domaćem takmičenju, a u oba navrata bolji od ekipe Marka Baraća bio je novi evroligaš – Bešiktaš Dušana Alimpijevića. Kako se sezona završila, tako je postalo evidentno da će kormilo od Baraća preuzeti legendarni Aleksandar Đorđević, a jedna od prvih odluka odnosi se na rastanak sa Balšom Koprivicom.
Bahčešehir se na društvenim mrežama oprostio od nekadašnjeg centra Partizan Mozzart Beta, koji je došao u redove turske ekipe prethodnog leta, ali se nije najbolje snašao, niti se izborio za veću minutažu.
Izabrane vesti
Srpski centar je bio član Partizana četiri godine, od 2021. do 2025, a za to vreme je osvojio dve titule ABA lige, te jedan trofej u Košarkaškoj ligi Srbije. Kao omladinski reprezentativac Srbije osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj 2017. godine, za košarkaše do 18 godina.
Koprivica je u redovima polufinaliste Evrokupa i Superlige Turske u proseku beležio 5,5 poena i 3,2 skoka za 13,3 minuta po susretu, kada je evropsko takmičenje u pitanju, odnosno 5,7 poena i 3,4 skoka u šampionatu Turske za 13,2 minuta u proseku.
Prvi "potpis" Đorđevića je produžetak saradnje sa Trevijonom Vilijamsom, koji igra upravo na centarskoj poziciji, te je vrlo realno da je upravo to uticalo na Koprivicin status u ekipi. Još jedan važan faktor je i ostanak Malakaja Flina, tako da nema dieme da će se Bahčešehir boriti za vrh Evrokupa i u narednoj sezoni.





.jpg.webp.webp)


