Panter ponovo sprečio iznenađenje, zver meseca pojela Olimpijakos

Vreme čitanja: 2min | pet. 25.10.24. | 22:50

Bivši igrač Partizan Mozzart Beta još jednom 20+partijom i pogotkom u poslednjem minutu prelomio utakmicu protiv odličnog Asvela

Još jednom je Barselona protiv slabijeg od sebe strepela do poslednjeg minuta. Crvena zvezda je prethodne sedmice propustila idealnu šansu da skine skalp jednom od najjačih timova u Evropi, ali sada se slična situacija ponovila i Asvelu. Neće francuski tim ove sezone poput prethodnih biti vreća za udaranje, a to je večeras pokazao i na gostovanju u Blaugrani. Barselona je trijumfovala protiv Asvela 90:83, ali je do minut i po pre završetka utakmice rezultat bio nerešen. Čak 18 puta tokom utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Barselona je tek u završnih 90 sekundi slomila otpor francuskog tima. Najpre je Tomaš Satoranski pogodio trojku, a zatim je Kevin Panter je šutem s poludistance dao 20. poen i doneo trijumf Kataloncima.

Ličnost večeri u Evroligi ipak je Karsen Edvards. Američki bek je potvrdio status najboljeg strelca Evrolige u oktobru, pošto je ubacio 30 poena protiv Olimpijakosa u trijumfu Bajerna 84:80. Nastavlja Gordon Herbert da dokazuje trenersku veličinu. Nakon što je s Nemačkom osvojio svetsksu titulu, sada s Bavarcima ima skor 3-2 i pokazuje da i te kako ima šta da kaže i u klupskoj košarci. Atinjani su sada na učinku od dve pobede i tri poraza. Imao je Olimpijakos i 11 poena prednosti na poluvremenu (43:32), ali je su Karsen Edvards i Devin Buker kombinovani dali 50 poena (30+20) i tako nadmašili Vezenkova i drugove. Bugarin je bio najefikasniji u grčkoj ekipi sa 16 poena.

Odlična je igrao Asvel u Blaugrani, nekada sjajni junior Teo Maledon konačno igra košarku na zavidnom nivou i u seniorskoj konkurenciji, a centar Nil Sako je jedno od najprijatnijih iznenađenja. Maledon je dao 21, a Sako 17 poena, ali je to i dalje bilo nedovoljno da se dogodi najveće iznenađenje u Evroligi od početka sezone.

Kevin Panter je za 27 minuta na parketu dao 20 poena, uz šut iz igre 6/11 i slobodna bacanja 7/8. Igra Panter mnogo bolje nego prethodne sezone u Partizanu, a Blaugranu je digao na noge pogotkom na četrdesetak sekundi pred kraj, kada je pogodio šut s poludistance za plus pet i tako otklonio najveći deo nedoumice oko pobednika.