Komentari na vest

Porez na luksuz nije briga Tandera

P

Petar1225

pre 3 dana

oni su napravili bazu, nema potrebe da je menjaju
N

Nemoe12333

pre 3 dana

Bazu imaju. Ali je problem sto toj bazi ugovori skacu. Do sada je dosta igraca bilo na rookie ugovorima. Od sledece sezone na max ugovor idu i Jalen Williams (primao 6 mil. Sada ce primati 41mil) i chet holmgren(primao 14 mil. Sada ce primati 41 mil) ako ostane ovaj roster. Oni na plate imaju preko 250 miliona. A kad tome dodamo jos 2 rukija koje uzimaju sa 12 i 17 pozicije. Bice tu oko 260 miliona. Plus moraju dati bar malo jace ugovore wallasu,dortu…salery cap je 165 miliona. Znaci prebacili su ga za citavih 100 miliona. 2nd apron je 222 miliona. Teoretske sanse nema da ostanu ni ispod drugog aprona,a da ne pricam da ostanu ispod prvog. A da ne trejduju par igraca. Da bi dosli na prvi apron moraju biti ispod 210 miliona sa platama. Sto znaci u principu da bi morali da se odreknu bar jednog igraca sa max ugovorom. Ili tipa 4 igraca koji imaju od prilike 15ak miliona ugovor. Bas ne vidim nacin da ovai tim ostane na okupu. Do sada je mogao jer su i chat i jalen bili na rookie ugovorima. A u slucaju da ipak odluce da zadrze sve i budu iznad 2nd aprona. To je van svake pameti. Zasto? Zato sto bi na ovih 260 miliona morali da placaju porez od oko 140-150 miliona. Toliko se placa porez na luksuz u njihovom slucaju. Ako racunamo da se nece odreci svoje 3 zvezde sa max ugovorima. Sga,chat i jalen…to znaci da ce morati pola tima da ociste kako bi ostali bar ispod drugog aprona. Jer na sve ove plate moraju se dodati i plate 2 rukija koja ce pokupiti na draftu. Prosto ne postoji mogucnost da ovaj tim bude isti ili jaci u odnosu na proslu godinu. Morace biti znatno slabiji,osim ako iz okc ne odluce svake godine da placaju tipa 150 miliona na porez(a iskreno ne vjerujem da su toliko ludi)

cima88

pre 4 dana

I treba da plate porez na luksuz a da smanje namet sirotinji
K

Krtana

pre 4 dana

Pa nece sigurno on da je plati svojom kicmom
M

Mihajlo322

pre 4 dana

pa neizbezno je sve to
F

Fanste933

pre 4 dana

pa neizbežno je sve to

Petar Lukić

pre 4 dana

Ako žele da zadrže okosnicu tima moraće da plate
T

Tamara238

pre 4 dana

pa naravno da nije briga kako ne

Bojan Vučićević

pre 4 dana

sta je sa Topicem?