(©FIBA)
(©FIBA)

Posle rušenja Francuske, za Orliće je Poljska bila mačji kašalj

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.07.24. | 20:22

Mladi košarkaši Srbije kao prvoplasirani prošli u osminu finala kontinentalnog šampionata do 20 godina

Kad se pobedi aktuelni evropski šampion, onda je svaki naredni okršaj mačji kašalj. Pogotovo onaj u kojem za protivnika imaš selekciju Poljske. Mladi košarkaši Srbije (U20) su na zatvaranju grupne faze na Evropskom prvenstvu u Gdinji slavili nad domaćinom turnira rezultatom 97:67 i tako u osminu finala prošli kao prvoplasirani te za protivnika dobili najslabiju ekipu iz grupe B, a to je Češka sa kojom će se sastati u sredu.

Ubedljivo najefikasniji u našem timu je bio Filip Jović koji je meč okončao sa 27 poena pet skokova. Prvi sledeći nakon njega po učinkovitosti je bio Pavle Nikolić sa 14 i Asim Đulović sa 13 poena i isto toliko uhvaćenih lopti. Kod nejakih Poljaka se istakao samo Konrad Luczinski sa 17 poena i sedam skokova.

Od prvog do poslednjeg minuta su puleni Nenada Čanka diktirali tok meča. U samo nekoliko minuta su došli do prednosti od 22:4, da bi na velikom odmoru lepih 44:27. Tu je već svima bilo jasno kako će se završiti meč.

U nastavku je razlika konstantnu rasla do maksimalnih plus 32. Ovakva utakmica je odlično došla Orlićima pred početak najvažnijih bitki. U dosadašnjem toku turnira su naši momci pokazali da imaju u šta da veruju i čemu da se nadaju. Pa čak i nekoj od medalja, iako na kontinentalni šampionat nisu stigli u najjačem sastavu.

Ipak, timska igra koju su demonstrirali kako u ovom meču tako i u svakom pređašnjem uliva veru u ispunjenje snova.