Diante Boldvin (ABA/Mornar-Barsko zlato/Media Pro)

Valinskas uz zvuk sirene spasao Čačane u Baru: Borac Mozzart Bet sprečio prvenac Mornara

Vreme čitanja: 3min | sub. 19.10.24. | 19:27

Borac se nudio, Mornar ispustio pobedu i ostao zakucan za dno

Valinskas je junak Borac Mozzart Beta koji je izvukao pravo čudo u završnici meča u Baru i može da se zahvali Mornaru na drugoj pobedi u sezoni jer je domaćin ispustio nemoguće u završnici (90:99).

Mornar je odigrao bolju prvu deonicu, makar za nijansu od čačanske ekipe, koja za 10 minuta košarke nije uputila nijedan šut za tri poena, što je izuzetno zanimljivo. Još zanimljivije je da su u drugoj četvrtini pogodili samo jednu trojku iz tri šuta, ali su uspeli da ubace 26 poena. Serijom 14:2 na sredini drugog kvartala došli su do najvećih +9 i totalno preuzeli kontrolu nad utakmicom. Domaćin se ubrzo vratio u egal, ali su gosti otišli na veliki odmor sa pet poena prednosti.

Na startu treće četvrtine, Mornar je napravio seriju 8:0 i opet se vratio u prednost odličnom igrom u reketu, što je bilo oružje koje je dobro radilo od samog početka meča. Borac jednostavno nije mogao da pogodi trojku tokom cele utakmice, što je bio veliki problem. Mučili su se u šutu u Baru i kada je proradio, otišli su opet na +3 i tako ušli u sa prednošću u poslednjih 10 minuta.

I povećali su prednost na +6, ali je Mornar napravio seriju od čak 11:0 i došao do pet poena viška na pet minuta do kraja. Borac se brzo vratio u igru i izjednačio na nešto više od četiri minuta do kraja, pa smo znali da će nas očekivati drama.

Na tačno dva minuta do kraja, Dženkins pogađa za vođstvo Mornara i posle ofanzivne tri sekunde u reketu Gagića, Dženkins na minut i po do kraja pogađa trojku uz faul i donosi +6. Smit brzo uzvraća trojkom i na 36 sekundi do kraja Borac je posle dobre odbrane poentirao preko Jošila i ostalo je 27 sekundi za dramu. Pravili su gosti faul i imali sreće da Đoković pogodi samo jedno slobodno bacanje, ali je zatim ukrao loptu Gagiću i Čačani su ponovo morali da prave faul. Promašio je Đoković oba slobodna bacanja na 13 sekundi do kraja i na -2 je Borac Mozzart Bet imao još jednu šansu za produžetak ili pobedu. I opet je Borac propustio svoju šansu i ponovo su faulirali, a Runjić je na šest sekundi do kraja pogodio jedno slobodno bacanje. Ovoga puta gosti nisu propustili priliku, pošto je Valinskas trojkom uz zvuk sirene doneo produžetak!

Dominirali su gosti u produžetku, koji su otvorili trojkom Jošila i poenima Boldvina, pa su brzo otišli na +6. Rutinski su odradili posao do kraja dodatnih pet minuta i došli do druge pobede u sezoni, dok Mornar ostaje na dnu sa svih pet pobeda.

Do pobede su Borac predvodili Jošilo sa 22 poena i 11 skokova, Boldvin sa 14 i sa po 13 poena Gagić, Manojlović i Nikolić, dok su se kod Mornara istakli Dženkins sa 22 i Runjić sa 17 poena.