
Zvezdin cilj status franšize Evrolige, dobila finansijskog direktora
Vreme čitanja: 2min | čet. 25.06.26. | 15:04
Članovi Skupštine zahvalili su Drčeliću na tome što je Zvezda dobila funkcionalnu klupsku bazu primerenu njenim potrebama i ambicijama
Na redovnoj sednici Skupštine Crvene zvezde održanoj u sredu po podne u dvorani Aleksandar Nikolić jednoglasno su usvojeni izveštaji o radu i preliminarni budžet za narednu sezonu, dok je predsednik kluba Željko Drčelić predstavio infrastrukturne projekte, planove za budućnost i promene u sportskom sektoru.
Kako je objavljeno na klupskom sajtu, sednici je prisustvovalo 39 članova, a svih šest tačaka dnevnog reda usvojeno je jednoglasno.
"Sastanak je održan u potpuno renoviranim prostorijama i ubuduće će biti stalno mesto za održavanje sednica. Veliki broj članova prvi put je imao priliku da vidi novu bazu kluba, uređenu u skladu sa najvišim standardima", stoji u objavi Zvezde.
Izabrane vesti
Sednicu je otvorio predsednik Crvene zvezde Željko Drčelić, koji je predstavio izveštaj o radu u sezoni 2025/26. Poseban deo izlaganja bio je posvećen infrastrukturnim ulaganjima realizovanim u prethodnih godinu i po dana.
04.00: (1,50) Las Vegas (Ž) (13,0) Dalas (Ž) (2,95)
Klub je u tom periodu renovirao svlačionice, medicinski blok i teretanu, obezbedio nove prostorije za mlađe kategorije i ženski košarkaški klub, a nabavljen je i novi autobus. Članovi Skupštine zahvalili su Drčeliću na tome što je Zvezda dobila funkcionalnu klupsku bazu primerenu njenim potrebama i ambicijama.
Predsednik kluba govorio je i o finansijskom stanju, rezultatima prvog tima i ostalih selekcija, kao i planovima za naredni period. Jedna od tema bio je trogodišnji ugovor sa Evroligom, ali i pozicija Crvene zvezde u razgovorima o potencijalnom dugoročnom ugovoru, odnosno dobijanju franšize. Drčelić je zahvalio državi na pomoći, kao i članovima Upravnog odbora i Skupštine, sponzorima i navijačima na podršci koju su pružali klubu.
Najvažnija promena u sportskom sektoru odnosi se na Miloša Teodosića. Nekadašnji igrač crveno-belih i jedan od najznačajnijih evropskih košarkaša svoje generacije priključio se menadžmentu kluba i preuzeo funkciju sportskog direktora. Na skupštini je predstavljen i sportski plan za naredni period, kao i razlozi zbog kojih se rukovodstvo odlučilo da mesto prvog trenera poveri španskom stručnjaku Ibonu Navaru.
Posle izlaganja predsednika kluba i predstavljanja finansijskog dela, članovima Skupštine obratio se predsednik Upravnog odbora Živorad Vasić. On je podneo izveštaj o radu tog tela i govorio o planovima za narednu sezonu. Sportske rezultate svih selekcija predstavio je generalni menadžer Milan Tomić, dok se članovima Skupštine predstavio i novi finansijski direktor Alek Kulundžić.
Uz zapisnik sa prethodne sednice, usvojeni su izveštaji predsednika kluba i Upravnog odbora, finansijski izveštaj za 2025. godinu sa mišljenjem ovlašćenog revizora, izveštaj sportskog sektora i preliminarni budžet za sezonu 2026/27.
Skupština je tako označila završetak analize prethodne sezone, ali i početak priprema za narednu, u kojoj klub očekuju promene u sportskom rukovođenju i nastavak razvoja na organizacionom, infrastrukturnom i takmičarskom nivou.
tagovi
Obaveštavaj me
KK Crvena zvezda









