Kadetkinje Srbije (©IHF/Kolektiff/Nebojša Tejić)

Mlade Srpkinje poklekle na startu Svetskog prvenstva

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.08.24. | 11:15

Austrija dobila tim Zorana Barbulovića sa 30:27 (13:12)

Ženska rukometna kadetska reprezentacija Srbije otvorila je Svetsko prvenstvo u Kini porazom od selekcije Austrije rezultatom 27:30 (12:13).

Ostaje veliki žal za propuštenom prilikom da se šampionat Sveta počne bolje jer je utisak da su srpske rukometašice same sebe pobedile jer je protivnik razlike pravio iz naših tehničkih grešaka, što je istakao i selektor Zoran Barbulović u svojoj analizi.

"Protivnika znamo jako dobro, igrali smo sa njima prošle godine četiri puta. One su se uz B divizije vratile uz sve pobede i danas taj kvalitet i potvrdile. S druge strane možda smo mi bili malo više impresionirani početkom prvenstva i prvom utakmicom. Izuzetno loše smo je otvorili, 9:3 je bilo za Austriju, ali smo do poluvremena stigli i do egala. Početkom drugog poluvremena smo i poveli, ali ono što nas je i na početku koštalo rezultata u njihovu korist koštalo nas je i u nastavku igre, a to su tehničke greške iz kojih su oni razvijali kontre i pravili razliku. Devojke su se borile, želele su da lepo otvore prvenstvo, želimo da ovde igramo slično kao i u Podgorici, ali je za to potrebno smiriti glavu i staloženo ući u duel sa Čileom“, rekao je Barbulović.

Najefikasnije u redovima Srbije bile su Lara Stanić sa osam, odnosno Mia Nedeljković sa sedam golova.

Kadetkinje Srbije u četvrtak (06.00) igraju sa autsajdeom Čileom. Za plasman u Top 16 treba nam pobeda nad prvim favoritom u grupi, Švedskom. Najbolje dve selekcije iz svih osam grupa plasiraće se u narednu rundu, dok će reprezentacije koji su bili treći i četvrti da se bore za plasman od 17. do 32. mesta.