Milica Otašević (©IHF/Kolektiff)

Prva meč lopta Srpkinja za četvrtfinale propuštena, odluka protiv Crnogorki

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.24. | 09:51

Naše mlade rukometašice poražene od Hrvatske – 17:20 na startu druge faze kadetskog Svetskog prvenstva u Kini u utorak (10.00)

Propustile su kadetkinje Srbije prvu meč loptu za četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kini. Pobeda nad Hrvatskom bi vodila među osam najboljih selekcije sveta u uzrastu do 18 godina kolo pre kraja grupne faze, ali poraz tima Zorana Barbulovića – 17:20.

U prvom meču Grupe 1, Švedska i Crna Gora su remizirali (18:18), pa će oduka da padne u utorak. U slučaju pobede ili remija nad Crnogorkama u utorak (10.00) naša selekcija će se plasirati u četvrtifinale planetarnog šampionata.

Vodila je Srbija do finiša prvog polvrema sa 9:6, ali onda sledi žutih pet-šest minuta, serija Kockastih 4:0. Neizvesna borba je bila do 50. minuta, kada je na semaforu pisalo 16:16, ali loš finiš Srpkinja, mlade Hrvatice prave seriju 3:0 i na kraju slave i sada su lideri novoformirane grupe sa tri boda. Srbija i Crna Gora imaju po dva, dok je Švedska na bodu. Sve četiri selekcije imaju šansu da se dokopaju mesta među osam najboljih na svetu.

Opet je odlična na golu bila Tatjana Činku sa 13 odbrana. Mia Nedeljković je postigla četiri gola, a po tri Milica Momčilović i Milica Otašević. Hrvatski golmani su bili odlični. Lara Pudić je sakupila šest, a Nika Kraljević 10 odbrana. Najefikasnija je bila Katja Vuković sa četiri pogotka.

"Smatram da smo danas odigrali možda i kvalitetnije nego što je to bio slučaj sa Švedskom. Mnogo smo se istrošili, a danas smo igrali protiv ekipe koja je kandidat za medalju, koja je prošle godine na Evropskom prvenstvu stigla do polufinala. Mi smo prošle godine od njih izgubili sa deset golova razlike dok smo sada da smo bili malo odmorniji mislim da smo mogli da uradimo više. Sveli smo Hrvatsku na 20 golova, promašili nekoliko odlučujućih lopti, ali i dalje je sve u našim rukama",izjavio je selektor Barbulović.