Kadetkinje Srbije (©IHF/Kolektiff, Nebojša Tejić)

Prva pobeda kadetkinja Srbije na SP posle 16 godina

Vreme čitanja: 2min | čet. 15.08.24. | 11:36

Tim Zorana Barbulovića savladao Čile sa 30:24. U subotu ujutru protiv Švedske za plasman u Top 16

Ženska rukometna kadetska reprezntacija Srbije upisala je prvu pobedu na Svetskim prvenstvima posle više od deceniju i po u ovom uzrastu. Do trijumfa nad Čileom sa 30:24 (11:9) došlo se mnogo teže nego što je to bilo očekivano, ali su devojke sebe psihički opteretile i iz tog grča velikim brojem tehničkih grešaka održavale vrlo motivisanog protivnika u igri.

U 18. minutu igre Srbija je prvi put povela i od tada držala rezultatsku prednost da bi tek deset minuta pre kraja ona prestala da se dovodi u pitanje. Utisak je da je Srbija mnogo bolje izgledala nego prethodnog dana. To je i neophodno jer Srbija jedino pobedom protiv Švedske ima šansu za prolaz u gornji deo prvenstva s obzirom da je Švedska savladala Austriju i za sada ima maksimalna četiri boda.

Na prošlogodišnjem EP srpske kadetkinje su slavile protiv Šveđanki, ali u pitanju je godinu dana

Da je ključ u tome da se smanje greške, svestan je i selektor Zoran Barbulović.

Mnogo teža pobeda nego što smo očekivali, ali to je posledica jučerašnjeg poraza. Mi smo igrali izuzetnu odbranu čitavu utakmicu uz neke sitne greške koje se mogu videti po broju primljenih golova. Međutim mnogo tehničkih grešaka i mnogo promašaja su dokaz da su im glave i dalje na jučerašnjoj utakmici sa Austrijom. Nadam se da će nam ovaj dan pauze pomoći da smirimo glave i da ćemo protiv Švedske drugačije izgledati. Smatram da smo i danas drugačije izgledali nego juče bez obzira što smo teško stigli do pobede, ali ovo je dokaz da se polako privikavamo na uslove koje imamo ovde. Siguran sam da ćemo mnogo bolje izgledati za dva dana, ali koliko bolje i za šta će to biti dovoljno - pokazaće utakmica”.

Najefikasnije na današnjoj utakmici bile su Sara Radović sa sedam i Mia Nedeljković sa šest postignutih golova, dok je za igračicu utakmice proglašena Lara Stanić.

Duel između Srbije i Švedske igra se u subotu u šest ujutru.