Komentari na vest

Triler turnira: Hladna tehnologija slomila srce ponosnog Irana u 90+6, petarda Belgije za prvo mesto

Aleksandra1994

pre 12 minuta

Pravila su pravila, i ovo je ofsajd nema price. Nadam se da ce ispasti, nikakve empatije prema njima, teraj to u tri lepe!!!!
A

Aldeir

pre 13 minuta

Konacno da pobedi Belgija
n

neconi1122

pre 16 minuta

Kao da bi im to znacilo nesto
P

Pillipipinizzzzz

pre 32 minute

Pravila su pravila, i ovo je ofsajd nema price. Nadam se da ce ispasti, nikakve empatije prema njima, teraj to u tri lepe!!!!
D

Djape45||

pre oko 3 sata

Tužno u šta se pretvorio sajt da ti i tih 50 ljudi što ti lajkovalo ne znaju pravila sporta koji svi volimo. Koja je razlika izmedju vas i Amerikanaca koji isto tako ne znaju pravila. I onda mi sebe zovemo sportskom nacijom, bruka.

ledesma247

pre oko 3 sata

I sta, gotovo? Iran ispada?

Aleksandar Virijevic

pre oko 3 sata

Izuzetna Partija Belgije...
S

Sedlar92

pre oko 3 sata

Sramota je da mesaju fudba sa politikom.
3

39393939

pre oko 4 sata

Gde je ovde ofsajd? Zar nisu menjali pravilo da se ne gledaju vise milimetri oko ofsajda i da se ne svira vise ako je npr. igrac i zbog odvezane pertle u ofsajdu
D

Deportivo

pre oko 4 sata

Ljudi gledaju dodavanje pre gola ali ofsajd je sviran tokom centaršuta nakon prekida.Igraču Irana je zaista noga nešto isturena i on je taj koji igra glavom...
G

Gost 2

pre oko 4 sata

Nema ofsajda. Sporno je. Povrh toga što ih maltretiraju administrativno.

Sumaherliquid

pre oko 4 sata

Triler turnira: Hlad кККкјиna tehnologija slomila srce ponosnog Irana u
L

LuloLulo

pre oko 4 sata

Ako ima ikakve pravde Gana ce dobiti. I ne nista protiv Hrvata, nego su na prethodna dva SP imali toliko srece, da je fer da se kantar baš ovako izravna, pa da ovi mučeni Iranci prođu
N

Natalii29

pre oko 4 sata

zanimljivo ce biti i gledati ih

[email protected]

pre oko 4 sata

Da bi se izbegao ofsajd dva igrača tima koji se brani moraju biti u liniji ili iza igrača tima koji napada u trenutku kada lopta koju upućuje saigrač kreće prema njemu. Znači dva igrača, nije bitno da li je golman jedan od njih. Nije sporan ofsajd sa aspekta fudbalskih pravila. Sporan je tretman iranske reprezentacije, koja se postupcima organizatora dovodi u neravnopravan položaj u odnosu na druge timove. Irancima je uskraćen odmor, trening, taktička priprema i fokus na meč jer preživljavaju maltretiranje od strane organa vlasti. Postupcima zemlje organizatora Iran je onemogućen da bude na svom maksimumu, a u mečevima kad odlučuju nijanse to donosi prevagu. Sramota je tretirati sportiste na ovaj način, i bacati mrlju na sportski događaj ove magnitude

patr0_

pre oko 4 sata

Vidi ti razigrala se i Belgija
S

Spasovski92

pre oko 4 sata

Sta rade ovim Irancima sramota

Cipele

pre oko 4 sata

Borili su se nema sta. Lavovski

Nikola Milicevic

pre oko 4 sata

A šta je sa onim igračem iza golmana? On se ne računa? Inače, svaka im čast za borbu tokom celog turnira, nadam se da će ih sreća pogledati i proći dalje.
B

Bostandzija

pre oko 4 sata

Čovek otiso iz zemlje zbog tih isti ljudi koji su van zemlje. Ccc

n p

pre oko 4 sata

Belgija se kao i obicno izvuce u poslednjem trenutku
P

Predikat

pre oko 4 sata

iranci su pokazali srce i dusu i treba da idu dalje
F

Fanste933

pre oko 4 sata

previse je informacija za tsko nesto
p

pirlac89

pre oko 4 sata

Sta ti je sportska nesreća

Kuleas

pre oko 4 sata

Polovina vas ovde ne zna fudbalska pravila, a druga polovina mrzi Ameriku...
М

Маре

pre oko 4 sata

Навијао сам за Иран али смешно је колико људи у коментарима не зна основно фудбалско правило офсајда. Офсајд је правило у фудбалу које одређује да играч екипе која напада, у тренутку када му се упућује лопта од његовог саиграча, мора бити у линији или иза најмање два противничка играча (од којих је један најчешће противнички голман). Ирански нападач је испред себе имао само једног дефанзивца, зато је повучена линија између нападача и њему најближег дефанзивца која је показала да је офсајд. Голман је излетео и био иза нападача, зато није релевантан за ситуацију. Испред нападача је остао само један дефанзивац, све је јасно и ВАР је поступио по правилима. Ирану желим пласман у 1/16 као једној од осам трећепласираних екипа. Играли би тај меч у Канади и избегли апартхејд америчких власти, тако да је после свега још увек могућ позитиван сценарио за њих.
L

Laku Noc

pre oko 4 sata

Po ovim komentarima se vidi kako funkcionise drustvo u Srbiji. Mozda zvuci banalno ili kao preterivanje, ali i ovo je jedan od razloga zasto nisam vise mogao tu da zivim. Bez ikakve dublje analize icega Srbi prave zakljucke, izjavljuju podrsku, ljubav, emocije, i cvrsto i tvrdoglavo veruju u to sto su u svojoj glavi stvorili iako je pozadina drugacija. Konkretno ovde, svi ovi u komentarima zakleli bi se da je ofsajd i da je IR Iran ostecen jer je zrtva Amerikanaca, realnost je ustvari CIST OFSAJD, nikakva teorija zavere i IR Iran kao jedini agresor.
С

Самопорицање

pre oko 4 sata

@Laku Noc Верујем да си својим присуством оплеменио друштво у коме се налазиш. Србија и Срби остају ти вечно захвални. Добро јутро.
0

011

pre oko 3 sata

Naravno da cemo voleti diskriminiaane I ugnjetavane. Jedini agresori su Izrael I USA. Ostani tamo gde si, pa hladne glave bez emocija I dalje analiziraj sudijske odluke na SP. Mozda I neki evro zaradis na tome.
S

Slaba odbrana

pre oko 3 sata

Laku Noc-Ne prdi sreće ti.Kad ti je tamo negde lepo šta ćeš na ovom sajtu.Ceo svet je video da je Mesi trebao da dobije žuti ili crveni pa nije dobio.Svira se kako kome odgovara a tebi Srbi najveći problem.Ovom nesrećnom Iranu su već poništili jedan gol,ovo je već drugi poništen gol.Malo je što ih matletiraju tokom celog prvenstva to ti naravno ne smeta,to ne vidiš već im i golove poništavaju.Čisto kažeš,nema tu ništa čisto,da je neka druga reprezentacija upitanju priznali bi gol bez problema ijedan i drugi,kao što sam već naveo svira se kako kome odgovara.No nebitno, i dalje imaju šansu da prodju.
N

Nenad Petrovic

pre oko 5 sati

Bar je čudo....
P

Pfc

pre oko 4 sata

Latinica je cudo...
K

Kuku Vasa

pre oko 5 sati

Kapa dole Iranu, uz svu muku i stradanja, igraju srcem i treba im cestitati! Utisak mi je da se ponovo onom Pesiju otvorilo sve do polufinala, nema jednu tesku utakmicu i sto je najgore, idu mu sada Jordan i Zelenortska ostrva, gde ce manijak da postigne 6 golova, a nece se ni oznojiti, koliko ga hoce, ne bi me cudilo da postigne 15 golova, da obori Fontenov rekord od 13 na jednom turniru, u Kataru ga gurase rukama i nogama, sad opet neki levaci, ovo je nemoguce.
M

Mmmatkee

pre oko 5 sati

Brukaa svaka cast
B

Bacoglavac

pre oko 5 sati

Колико људи не зна правила, ово је страшно. Код офсајда морају да постоје два играча испред нападача у тренутку додавања или да пас иде уназад. У тренутку додавања голман је истрчао и није се рачунао као последњи играч, већ се као последњи играч рачунао "обрисани играч" и зато се линија повлачи тамо где је и повучена. Зато је офсајд, минимални, али офсајд
J

Ja sam gost

pre oko 5 sati

A šta je sa onim igračem iza golmana? On se ne računa? Inače, svaka im čast za borbu tokom celog turnira, nadam se da će ih sreća pogledati i proći dalje.
O

Ofsajd iz vasione

pre oko 5 sati

Pa upravo je zbog njega ofsajd. Taj igrač iza golmana u ovoj situaciji "glumi golmana" tj računa se kao poslednji igrač. A golman u ovoj situaciji je nebitan, jer je izašao i ostavio nekog svog iza. Ljudi, ovo su osnove fudbala koje postoje već dal 50 godina. Čist ofsajd, oko čega dižete dramu?
M

Munj22

pre oko 5 sati

Moraju dva igraca biti iza golmana da ne bi bio ofsajd. U ovom slucaju blizi golu je bio samo jedan Egipcanin. Steta za Irance, mada vece su sanse da prodju nego da ispadnu. Isapdaju samo u slucaju da Hrvatska ne izgubi, Alzir i Austrija odigraju nereseno i Kongo pobedi.

Мирослав

pre oko 4 sata

Moraju biti dva igrača iza golmana da ne bi bio ofsajd.

Miroslav Tomasevic

pre oko 5 sati

Kako pokradoše ljude..stam vas bre bilo..sta rede bedi i siromasima..da je Amerika bila..sigirno bi poništili..odroni ljudski..piiih
H

Holse

pre oko 5 sati

Aj nek neko objasni zašto je ofsajd? Linija nije povučena od poslednjeg igrača.. ali njih 2 su iza golmana?
5

525252

pre oko 5 sati

Ofsajd je zato sto su oni IRAN eto zasto
H

Hosni

pre oko 5 sati

Poslednji igrač kao što kažeš. Pravilo ne kaze da to mora da bude golman nego POSLEDNJI igrač. Svi ostali deluju kao da su u liniji ali je verovatno stopalo ili peta Iranca bila u ofsajdu, imali smo isto X puta do sada. Emocije su jedno ali generalno niko nije ostecen. I u LŠ su poništavali golove zbog malog prsta koji ie u ofsajdu.

Ilija

pre oko 5 sati

Belgija od trećeg do prvog mesta
B

Bgqq

pre oko 5 sati

Pa prolaze kao treci, imaju bolju gol razliku gledajuci ovu tabelu za trece ekipe. Ako se ne varam!?
L

Luka994

pre oko 5 sati

Ako ne pobediš Novi Zeland ni ne zaslužuješ da prođeš dalje.

Radovan Joksimovic

pre oko 5 sati

Ovo je kradjaaa,, vratite snimak pa pogledajte..Nestaje jedan igrac Egipta kod povlacenja linije,,auuuuu
O

OPSAJD

pre oko 4 sata

Auuuu brzo na ucenje pravila Radovane :D Preporucujem knjigu "Pravila fudbalske igre" koju izdaje FSS, imas sve detaljno o fudbalu, sta je pistaljka, sta je lopta, kako izgleda stativa, pa ima malo i o ofsajdima.

Nikola Kovacevic

pre oko 5 sati

Zadnji igrac je nestao posto je golman bio ispred njih i onda se on ne racuna.

Luka Kovijanic

pre oko 5 sati

bas su se borili kao lavovi. kapa dole.

Marko Budisavljevic

pre oko 5 sati

Kako je nestao zadnji igrac Egipta kada su povlacili liniju zbog ofsajda kod prepostenog VARa!!! Ja vecu kradju u sportu za moje 41 godine nisam video
P

Perisimo

pre oko 5 sati

Najveca kradja u istoriji fudbala.

viljanacnikola

pre oko 5 sati

bravo brate, isto razamisljamo... ovo je bila bruk za je SP
Z

Ze

pre oko 5 sati

Francuska-Irska. Koliko se da sećam Arni dodaje rukom samo sebi i daje gol.
J

JOP

pre oko 5 sati

Ne racuna se igrac iza golmana. Vrlo jednostavno.
0

011

pre oko 3 sata

JOP - od kad to ? Od kad se to igrac koji je u terenu ne racuna ma gde bio ?
y

yt

pre oko 5 sati

Auuu Iran koja šteta... baš sam navijao da prođu zbog celokupnog političkog terora koji su doživljavali od strane Amera al izgleda da se ne da usranom do potoka prvo poništen gol zbog milimetarskog ofsajda zatim prečka...
T

Tln

pre oko 5 sati

Ofsajd nije bio ni milimetar, nidje veze, ofsajda uopste nije bilo. Iranu je ponisten cist pogodak i ovo je toliko jadno da jadnije ne moze da bude.
Z

Zivela Persija i stari Iran

pre oko 5 sati

Auu kralju moj, kog terora druze? Jesi li ikad upoznao nekog Iranca? Radim sa Irancem, moj dobri kolega Mehran, ma i da nije njega znao bih sta znaci Persija za istoriju, ali mi je on i priblizio horor koji rezim u Iranu sprovodi. U Iranu zive desetine nacionalnih manjina koje su vodile ravnopravnu rec u istorijskom Iranu dok islamisti nisu nasilno preuzeli vlast. Citaj malo, citajte ljudi u Srbiji, nemojte sve napamet molim vas. Ja obozavam Iran i Persiju ali ne Islamsku Republiku Iran koja cini strasne zlocine prema svojim gradjanima. Ovo je reprezentacija IR Iran i predstavlja ljude bliske nasilnom islamistickom rezimu.
@

@Zivela Persija i stari Iran

pre oko 4 sata

Ma nije teror uopšte to što su samo na dan utakmice mogli da borave u SAD naputovali se više ovo SP nego stjuardese

Aleksandar Andjelkovic

pre oko 5 sati

Moze li neko da objasni ofsajd. Ako gledamo ovu dvojicu sto var prikazuje jeste ofsajd ali jos jedan egipadski igrac je zaostao gore u petercu.
P

Prosto

pre oko 4 sata

Pa zato je i ofsajd, dao si sam sebi odgovor. "Jedan igrač Egipta je ostao u petercu." - to je odgovor.
N

Noco

pre oko 5 sati

Koliko ovi ljudi nemaju sreće, neverovatno. Baš mi ih je žao. Nadam se da mogu da prodju ipak ...

Uskekruske

pre oko 5 sati

Lagana pobeda gostiju
M

Ma daj bre

pre oko 5 sati

Kakva crna tehnologija, kradja evidentna. Marcinjaku štap za slepe i zabrana prilaza svakom stadionu. Sramota.Ćelafuto Infantino uzmi rende i izglancaj glavu.
I

Iran Lions

pre oko 5 sati

Ukrali Iranu 2 mesto