
Zašto Edvard Norton priča sam sa sobom na utakmici SAD - Turska?
Vreme čitanja: 1min | pet. 26.06.26. | 14:32
Glumački tandem ukrao šou na mundijalskom meču
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine ne prestaje da privlači pažnju javnosti, a meč između Sjedinjenih Američkih Država i Turske (2:3) u Los Anđelesu nakratko je pao u drugi plan zbog dešavanja na tribinama. U VIP loži stadiona reflektori su se usmerili ka dvojici holivudskih velikana, Bredu Pitu i Edvardu Nortonu, čije je zajedničko pojavljivanje momentalno zapalilo društvene mreže, vrativši na trenutak milione navijača u zlatno doba kinematografije.
Iako su kamere bile usmerene ka terenu, režiseru prenosa nije moglo da promakne prisustvo ovog kultnog dvojca. Internetom je odmah počeo da kruži snimak njihovog razgovora, a ljubitelji fudbala - i kinematografije - širom sveta odmah su se prisetili legendarne rečenice koja je obeležila generacije.
Izabrane vesti
Hiljade njih je momentalno citiralo najupečatljiviju rečenicu iz filma, doduše prilagođenu datoj situaciji:"Prvo pravilo Mundijala je da se ne priča o Mundijalu". Jer svi su odjednom zaboravili na fudbal i komentarisali samo njih dvojicu.
A njihov susret pokrenuo je lavinu kreativnih komentara i mimova na društvenim mrežama. Čak su i vodeći sportski mediji, među kojima ESPN, iskoristili ovu priliku da kroz duhovite opise povežu fudbalski spektakl sa psihološkim trilerom iz 1999. godine.
"Edvard Norton priča sam sa sobom na utakmici", bila je najčešća rečenica kao direktna referenca na šokantni preokret sa kraja remek-dela Dejvida Finčera.














