Čudesni Fric od 0:2 do četvrtfinala Vimbldona

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.07.24. | 19:47

Težak poraz za Zvereva – 3:2

Sve je imao, ništa imao nije... Ovog puta nije reč o Vasi Ladačkom nego o Aleksandru Zverevu.

Nemački teniser ruskog porekla vodio je 2:0 u setovima protiv Tejlora Frica i izgubio je sa 3:2 – 4:6, 6:7, 6:4, 7:6, 6:3.  Amerikanac je čudesnim obrtom našao put do četvrtfinala Vimbldona, gde ga čeka Lorenco Museti. Bez ikakve dileme, Fric će u taj duel ući kao apsolutni favorit.

Zverev je još jednom potvrdio priču da je najbolji teniser današnjice koji nema nijedan grend slem trofej. Samo dva puta je stizao do finala i oba puta gubio. I ove sezone je u odličnoj formi došao na Vimbldon, verovalo se da je favorit da stigne do polufinala i projektovanog okršaja sa Novakom Đokovićem, ali...

Tejlor Fric je pokazao da i te kako ume da igra na travi, a danas je napravio i najveći uspeh u karijeri na Vimbldonu, jer je prošao u četvrtfinale. Obično je do sada Amerikanac bio žrtva velikih preokreta protiv jačih igrača, ali izgleda da je nešto naučio od tih lekcija.

U prvom setu prve brejk lopte pojavile su se tek u devetom gemu, Zverev je iskoristio drugu i to mu je bilo dovoljno da potom osvoji taj deo meča. U drugom setu nije bilo brejk lopti, tako da se otišlo u taj-brejk, gde je Zverev bio bolji sa 7:4.

Tek u devetom gemu trećeg seta Fric je došao do prve prilike da oduzme servis rivalu i uspeo je. To mu je donelo treći set. A, u četvrtom ponovo se igralo bez brejk šansi, samo što je tada Amerikanac bio u taj-brejk razigravanju bolji sa 7:3.

I onda odluka u petom setu. U četvrtom gemu Fric je došao do 15:40, dve prilike da oduzme servis Zverevu i uspeo je iz drugog pokušaja. Stekao je Amerikanac prednost koju je uspešno odbranio do kraja, do trijumfa.