""

Partizanu drama u Laktašima: Bogdanović i Gagić izazivaju Real (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 29.12.13. | 18:59

Crno-beli posle produžetka savladali Igokeu (83:80)

Partizan se vratio na pobednički kolosek, bar kad je reč o gostovanjima. Posle poraza od Solnoka u Mađarskoj i Cedevite u Zagrebu, crno-beli su prolili mnogo znoja, ali savladali Igokeu u Laktašima tek posle produžetka (83:80) i zadržali drugo mesto na tabeli Jadranske lige. Još bitnije, napravili dobru uvertiru uoči početka TOP 16 faze Evrolige i meča sa Real Madridom, u četvrtak.

Daleko od toga da je blistao vlasnik šampionskog prstena, osvojenog na ovom parketu u aprilu ove godine. Mučio se, imao očiglednih problema u napadu, o čemu svedoče čak 22 izgubljene lopte, ali je u dodatrnih pet minuta zadržao bio smireniji u završnici i zahvaljujući poenima Bogdanovića, Lovernja i Tepića slavio pobedu, u kojoj je, možda i partijom sezone, doprineo Đorđe Gagić, izvanrednom igrom pod oba koša (13 poena, 15 skokova).

Beogradski sastav je mnogo pre produžetka propuštao sjajne prilike da na vreme obezbedi dva poena. Kinsi, Bogdanović i Milosavljević nisu koristili zicere u poslednjih 20 sekundi regularnog toka, ali je i domaćin u neizvesnoj završnici poslednje četvrtine imao prilike da priredi iznenađenje: Nemanja Gordić je trojkom obzbedio poravnanje (71:71), a Gibson sa linije penala propustio priliku da reši pitanje pobednika.

Ključnim se ispostavila završnica druge deonice, kad je ekipa Velimira Gašića (sedeo na klupi u odsustvu Duška Vujoševića) ’’stegla’’ odbranu, nedozvolivši protivniku da pogodi koš četiri i po minuta i serijom 9:0 stekne prvo značajnije vođstvo (46:37), u utakmici čiji je početak obećavao veći broj poena, jer je posle prve deonice domaćin imao četiri koša viška (30:26).

Bio je to jedini period igre u kome je Parni valjak pokazivao slabosti, ali čim je proradio Bogdan Bogdanović bilo je jasno da će dva boda otputovati za Beograd. Reprezentativac Srbije je u prvom delu imao samo jedan promašaj iz igre, do kraja preuzimao odgovornost u trenucima kad je Igokea prišla na tri koraka zaostatka (60:63), zatrpavao koš van linije 6,75 (pogodio pet trojki) i meč završio sa 26 poena. Nije mu smetalo ni što je u završnici prvog poluvremena pretrpeo lakšu povredu prepona, po svoj prilici nije ništa ozbiljnije, jer se mladi as već u trećoj deonici vratio na parket i vodio crno-bele ka desetoj pobedi u regionalnom takmičenju.

Uz standardno dobrog kapitena Dragana Milosavljevića (13 poena, četiri asistencije), crno-beli su imali raspoloženog povratnika Milenka Tepića (11 poena), dok Igokea može da žali zbog činjenice da je nekoliko puta hvatala priključak, ali joj je glave došla očajna realizacija slobodnih bacanja (16/27).