Srpska glava utišala Rim! Prvenac Pavlovića u dresu Rosonera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.08.24. | 21:07

Reprezentativac Srbije pogodio mrežu Lacija u osmom minutu, na centaršut Kristijana Pulišića

Kada fudbalskim obavezama pristupate na način kako to čini Strahinja Pavlović, ostavljate dušu i poslednju kap znoja na terenu, onda vam isti taj fudbal uzvrati na pravi način. Srpski reprezentativac je postigao prvenac u svom drugom nastupu u dresu Rosonera. Sjajno se pozicionirao u kaznenom prostoru Lacija u osmom minutu derbija u Rimu, a onda iskoristio odličan centaršut Kristijana Pulišića i preciznim udarcem glavom matirao nemoćnog Ivana Provedela.

I sve se to dogodilo u onom istom Rimu, u kojem mu je 2019. godine propao transfer u Lacio, jer nije prošao medicinske preglede, iako je bio zdrav kao dren, baš kao što je i sada. Problem je tada nastao zbog EKG-a, što su tada u Partizanu oštro demantovali. Nebeskoplavi su pokušaki da iskoriste situaciju i spuste dogovoreno obeštećenje od 5.500.000 evra. Menjali su Rimljani uslove dogovora, ali Pavlović je ostao u Partizanu, a onda mu se sve vratilo u karijeri.

Pun pogodak je predsatavljao prelazak u Salcburg, gde se u fantastičnom sistemu dodatno razvio i sazreo za fudbal na najvišem nivou. Zablistao je na Evropskom prvenstvu, uz Blekija MIlenkovića bio jedna od rethih svetlih tačaka u dresu Srbije, a onda je iskoristio trenutak i u Milanu. Na debiju protiv Parme mu se nije dalo, imao je dve prilike, ali nije postigao gol. Ali, večeras je bio na pravom mestu da se upiše u strelce.

Večerašnji pogodak je bio nagrada za fantastičnu reakciju samo nekoliko minuta pre gola, kada je na sjajan način uklizao pred svojim golom i sprečio domaće da dođu do vođstva. U idealnoj šansi je bio Bulaje Dija, ali popularni Kalaba nije dozvolio promenu rezultata. Umesto 1:0 na Olimpiku, ubrzo je bilo 0:1.