
Obradovićeva senzacija: Prvo pojačanje stiglo direktno iz Olimpijakosa!
Vreme čitanja: 2min | sre. 24.06.26. | 20:59
Mustafa Fal biće novi centar Panatinaikosa
Kako je samo Željko Obradović zapalio Atinu! Navijači Panatinaikosa i dalje ne mogu da dođu sebi da se njihov kralj vratio posle 14 godina na klupu Zelenih, a srpski trener je već krenuo sa pojačanjima!
Nakon što su Kenet Farid i Rišon Holms završili svoje epizode u Panatinaikosu, bilo je jasno da atinskom gigantu treba novi centar. I Obradović je izabrao ni manje ni više nego Mustafu Fala, koji dolazi direktno iz redova najvećeg rivala Olimpijakosa.
Izabrane vesti
Dok su navijači crveno-belih likovali najavljivali da će Jorgos Barcokas razbiti Obradovića sledeće sezone, iskusni trener im je uzeo centra ispred nosa. Kako je PAO objavio na društvenim mrežama, francuski centar potpisao je ugovor na dve godine sa opcijom produžetka na još godinu dana.
Sada Obradović ima preko potrebnu raznovrsnost na poziciji pet. Lesor je niži centar, koji sjajno trči i veoma je pokretljiv u odbrani, dok je Fal petica kojoj lopta uvek može da se spusti na niski post, visok je 218. centimetara i maltene ga je nemoguće zaustaviti. Pritom je u defanzivi odličan bloker i skakač.
Mučio se sa povredama tokom karijere, posebno prošle sezone u kojoj je odigrao samo dve utakmice, ali kada je dostupan, zaista je odličan. U karijeri je na proseku od 7,3 poena i 4,6 skokova.
Prvi potpis Panate u drugom Obradovićevom mandatu je spektakularan jer nema mnogo igrača koji su prelazili iz jednog u drugi atinski tim. Neki od primera u poslednji vreme su Kostas Slukas, Janis Papapetru, Stratos Perperoglu, Janis Burusis i naravno, Vasilis Spanulis.
tagovi
Obaveštavaj me
Evroliga







