Savršena četvrta deonica Krke u Zagrebu za kraj crne serije i prvu pobedu u sezoni

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.10.24. | 22:14

Slovenački tim ušao u odlučujući period igre sa pet poena deficita, ali dobio četvrti kvartal sa 22:10

Na otvaranju 4. kola ABA lige, u Zagrebu su se sudarile dve ekipe iz donjeg dela tabele, a Krka je, uprkos zaostatku tokom većeg dela utakmice uspela da prekine crnu seriju i dođe do prve pobede u sezoni. Ekipa Dejana Jakare odigrala je maestralnu poslednju četvrtinu na obe strane terena i u njoj napravila ključnu prevagu za tračak sreće nakon poraza od Mege, Borac Mozzarta i subotičkog Spartaka - 74:81.

Ušao je slovenački tim u poslednju deonicu sa pet poena zaostatka (64:59), ali potpuno razoružao domaćina, dozvolio mu svega 10 poena, a postigao čak 22. Pobeda na krilima mladog beka Mihe Cerkvenika koji je večeras ubacio više od četvrtine poena svog tima. Meč je završio sa 22 poena, osam skokova i tri asistencije, sjajnim šutem iz igre 8/11 i sva četiri pogođena slobodna bacanja.

Krka je konačno označila kraj Ciboninom teroru u međusobnim duelima. Prodisala je posle deset vezanih poraza i ostvarila prvi trijumf još od marta 2017. godine. Ipak, dobrim delom utakmice, nije delovalo da će Krka slaviti.

Cibona je tokom prve i druge deonice išla do maksimalnih osam poena prednosti, ali su gosti uspeli da se pobrinu za egal na poluvremenu (41:40). Ubedljivo najbolji igrač Cibone toko tri deonice bio je iskusni američki bek Entoni Barber (završio meč sa 16 poena, tri skoka i sedam asistencija), ali je prošlosezonskom košarkašu Porta, kao i čitavom hrvatskom timu ponestalo goriva i rešenja u poslednjoj četvrtini.

Odličnu timsku igru prikazala je Krka tokom udlučujućih deset minuta, a najbolji pokazatelj je to što je čak sedam strelaca učestvovalo u 22 poena koji su odlučili utakmicu. Na kraju, veliki doprinos pobedi uz Cerkvenika dali su Mirtić sa 13 poena i četiri skoka, donosno Persons sa 12 poena, pet asistencija i tri uhvaćene lopte.