Darko Rajaković (AFP)

Toronto je ipak neozbiljan: Debakl Rajakovićevih Reptorsa u prvom meču sezone

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.10.24. | 03:50

Klivlend Kavalirsi protunjali kroz Kanadu

Nisu bila prevelika očekivanja pred početak ove sezone od Toronto Reptorsa, ali i za njih je ovaj debakl u prvom kolu previše. Totalno dezorijentisani u odbrani, pogubljeni kada se odigra malo jača odbrana i veoma neorganizovani u napadu u većini slučajeva. Tako ih možemo najblaže opisati, po onome što su nam pokazali u prvoj utakmici nove sezone. Poraženi su od Klivlend Kavalirsa rezultatom 136:106.

Iako su se lepo držali u prvih 12 minuta, gde su ubacili 32 poena i imali samo poen zaostatka posle prve četvrtine, već na startu druge sve se raspalo kao kula od karata. Pogodili su samo dve trojke u drugom kvartalu, što je za standarde NBA lige daleko iznad proseka, a iz igre su šutirali 6/21, što je na granici skandaloznog. Sve su to iskoristili Kavalirsi, koji su prvo prešli u dvocifrenu prednost, a onda u poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena nemilosrdno zatrpali koš Reptorsa serijom 16:3 i na veliki odmor otišli sa ogromnih +20.

Nisu se zaustavljali ni u trećoj četvrtini, gde je prednost i dalje samo rasla. Napravili su seriju 9:1, kojom su otišli na najvećih +28, pa je ostalo samo pitanje kolika će razlika biti na kraju meča i da li će u duelu rezervista u poslednjih 12 minuta Toronto uspeti da izbegne sramotan poraz. Na sve statističke parametre treba staviti i podatak da su Kavalirsi pogodili samo jednu trojku u drugoj četvrtini i nijednu do pred sam kraj treće četvrtine, a imali su toliku prednost. To govori o trenutnom stanju Toronta, ali treba pohvaliti i odličnu igru Kavalirsa u svakom segmentu osim šuta spolja.

Moraće Darko Rajaković da pokuša nešto da promeni i da digne samopouzdanje svojim igračima posle ovakve prve utakmice ili ih čeka baš duga i neprijatna sezona.

Najbolji u redovima Klivlend Kavalirsa bili su Mobli sa 25, Mičel sa 21 i Levert sa 19 poena. Kod Toronto Reptorsa istakli su se Buše sa 18, Dik sa 16 i Kvikli sa 13 poena.