Milan Golubović (©Starsport)

Bešiktaš pao u Pančevu, ali +2 garantuju Dinamu pakao u Istanbulu

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.12.22. | 20:04

EHF kup: Tim Nenada Kraljevskog pobedio crno-bele s Bosfora sa 30:28 (20:17) u prvom meču šesnaestine finala. Domaćin prokockao +8

Rukometaši Dinama nastavili su pobednički niz, slavili su u prvom meču šesnaestine finala EHF kupa protiv Bešiktaša sa 30:28 (20:17), ali samo dva gola prednosti ne garantuju miran revanš u Istanbulu narednog vikenda. Moraće tim Nenada Kraljevskog mnogo bolje ako žele plasman među 16 najboljih timova u najslabijem takmičenju na tlu Starog kontinenta.

Kada je u 16. minutu na semaforu stajalo 13:5, mirisalo je na katastrofu gostiju s Bosfora. Kao sat su igrali domaćini na startu meča, tečno u napadu. Sledi veliki pad i opuštanje rukometaša u crno-žutim dresovima. Gosti su zaigrali mnogo bolje i već do poluvremena smanjili na samo -3 (17:20).

U nastavku imao je Dinamo prednost od tri do četiri pogotka do 45. minuta, kada sledi novi pad Pančevaca. Stegla se ruka u napadu. Bekovi Radović, Čabrilo, Golubović i Stamenković nisu nalazili načine da probiju čvrstu i agresivnu odbranu Bešiktaša. Jedino su domaćini nalazili put do mreže preko pivotmena Pavlovića. Za prvih 20 minuta drugog poluvremena, Dinamo je postigao samo pet golova.

Crno-beli su iz minuta u minut smanjivali su prednost, da bi u 53. minutu poveli sa 26:25. Međutim, već u sledećem napadu Stefan Sunajko vraća egal, da bi Milan Golubović i opet Sunajko s levog krila vratili +2 domaćinima – 28:26. U finišu je tim Nenada Kraljevskog odigrao odličnu odbranu, nekoliko puta su naterali goste da naprave probijanja. Imao je Dinamo poslednji napad na meču za +3, ali šut Duška Čelice uz zvuke sirene završio je iznad gola.

Marko Perović sa osam golova je bio najefikasniji kod Dinama. Pratio hga je levoruki Milan Golubović sa šest, dok je Uroš Pavlović pet puta zatresao mrežu turskog šampiona. Devet odbrana je imao Nemanja Marjanović, dok zbog problema s leđima u igru nije ulazio nekadašnji reprezentativac Srbije Obrad Ivezić.

Enis Hadžioglu i Jašar Simsar sa po šest pogodaka su bili najbolji kod gostiju, dok je srpski internacionalac, doskorašnji rukometaš Jugovića, Nikola Arsenić, tri puta zatresao mrežu Marjanovića. Enis Jatkin je imao šest odbrana, a Jakiz Oksučuk dve.