Nemanja Čubrilo iz Vojvodine (MN Press)

Treći obračun Voše i Spartaka za 12 dana, Zvezdi treba samo set u Nišu

Vreme čitanja: 3min | sre. 03.11.21. | 13:06

Izabranici Slobodana Boškana i Igora Žakića blizu prolaska u polufinale Kupa Srbije

Odbojkaši Mladog radnika su prvi polufinalisti Kupa Srbije, večeras će biće poznata još dva, a četvrti naredne nedelje posle revanš meča Radnički Kragujevac – Partizan. Već sad se zna da će pehar dobiti novog vlasnika jer je tim iz Požarevca eliminisao kraljevačku Ribnicu, koja je prethodne sezone bila pobednik ovog takmičenja.

Od 17 časova i 30 minuta Vojvodina dočekuje Spartak iz Subotice u maloj hali Spensa, a iz prvog susreta ima prednost 3:1. Nešto kasnije od 20 časova će u Nišu istoimeni klub ugostiti Zvezdu.

Crveno-beli su prvi okršaj na Banjici dobili maksimalnim rezultatom pa su veoma blizu prolaska u polufinale.

Napravili smo dobru zalihu, za prolaz dalje nam je potreban samo jedan set tamo. Ne idemo potcenjivački, ne idemo da uzmemo jedan set, idemo da pobedimo. Potrudićemo se da zadržimo dobar nivo igre, da nema mnogo padova i da nastavimo kontinuitet dobrih rezultata. Da probamo, što je pre moguće, da obezbedimo polufinale“, rekao je trener tima sa Marakane Igor Žakić.

Odbojkaš Čedomir Stanković smatra da je pobeda njegovog tima u prvom meču četvrtfinala protiv Niša bila očekivana, ali da je razlika, posebno u prvom setu (25:9), bila prevelika.

Nije bio to realan odnos snaga, Niš je stigao oslabljen, bez nekolicine igrača iz prve postave. Mi smo to iskoristili, posebno u prvom setu koji smo ubedljivo dobili, i ostavili ih na devet osvojenih poena. Ono što je dobro je da je trener uspeo da promeša karte i time pruži šansu i ostalim igračima da pokažu koliko na njih može da se računa u narednom periodu. Na kraju pobeda 3:0 i lepa prednost pred revanš meč. I u drugu utakmicu ćemo ući maksimalno ozbiljno, fokusirano, kako bi nastavili nisku dobrih rezultata. Posebno jer nas već u petak očekuje još jedan derbi u Superligi. Uveren sam da će svi igrači biti maksimalno ozbiljni i da ćemo u najkraćem roku rešiti pitanje prolaska u polufinale“, zaključio je Stanković.

Večeras će Vojvodina i Spartak iz Subotice odigrati treći duel u razmaku od 12 dana. Sastali su se u domaćem prvenstvu, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa, pa sada i u revanšu.

Teško jeste sa istom ekipom igrati tri puta za kratko vreme i tri puta pobediti, ali partije u poslednjim mečevima pokazuju da smo i za to spremni. Vezani trijumfi nam prijaju, a uz to smo pokazali da imamo i dugačku klupu i da svi mogu dati doprinos i poneti teret na terenu“, rekao je trener Novosađana Slobodan Boškan. „Znamo šta nam je činiti, dva puta smo pobedili Subotičane na njihovom terenu i sada treba i u našoj sali da uđemo maksimalno ozbiljno u duel i overimo plasman u polufinale. Nikakvo opuštanje nije dozvoljeno“.

Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu i polufinalu se igraju dve utakmice. U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu, ili finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista ili finalista, igra se dodatni zlatni set, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala i polufinala.