©Reuters

Kraj Evropskog prvenstva za Pedrija

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.07.24. | 16:52

Vezistu očekuje od četiri do šest nedelja pauze

Lekarskim pregledima obavljenim danas ustanovljeno je da Pedrija očekuje mesec dana pauze, te je Evropsko prvenstvo i definitivno završeno za reprezentativca Španije.

Prvi snimci su ukazali na istegnuće unutrašnjeg bočnog ligamenta levog kolena, a nakon što je jutros prošao detaljnije testove, utvrđeno je unutrašnje bočno uganuće levog kolena drugog stepena.

"Posle medicinskih ispitivanja kojima je podvrgnut Pedri, ustanovljeno je da je pretrpeo unutrašnje bočno uganuće levog kolena drugog stepena. Fudbaler će ostati sa saigračima do kraja takmičenja", stoji u saopštenju Fudbalskog saveza Španije.

Pred Pedrijem je predviđena pauza od četiri do šest nedelja što znači da će igrač Barselone propustiti značajan deo klupskih priprema, odnosno gotovo izvesno neće biti u konkurenciji za prijateljske utakmice protiv Mančester Sitija, Real Madrida i Milana tokom boravka Katalonaca u Sjedinjenim Američkim Državama.

Pedri je povredu doživeo u uvodnim minutima utakmice, prilikom oštrog starta Tonija Krosa, te je prinudno zamenjen već u 8. minutu. Šansu je spletom okolnosti dobio Dani Olmo koji je potom izrastao u junaka pobede upisavši gol i asistenciju.

Španija je u produžecima uspela da savlada Nemačku 2:1 i da se plasira u polufinale gde će se susresti sa Francuskom 9. jula.